poyrazoğlu otomotiv etiler
30 Mayıs 2020 Cumartesi

"Ekilmedik tarım alanı bırakmayacağız"

Vatan Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Güleç, Çivril’de ekilmedik tarım alanı bırakmayacaklarına dair halka söz verdi. 

18-03-2019 14:50

Güleç,  seçim çalışmalarını Çivril merkez, Çıtak ve Kıralan Mahallelerinde sürdürdü. Güleç, seçim çalışmaları sırasında gördüğü manzaradan üzüldüğünü çünkü daha önce hepsi ekili olan tarlaların boş bırakıldığını gördüğünü belirtti. Güleç, “Buralar önceden gelincik tarlası gibi cıvıl cıvıl olurdu. Her taraf ayçiçeği olurdu. Üretici ürününü satamayınca tarlayı boş bırakmayı tercih ediyor. Elmada da aynı durumun olduğunu biliyoruz. Bunu aşmak için Büyükşehir Belediyesi ve Kaymakamlık öncülüğünde kooperatifleşerek üreticiye mazot, gübre ve ilaç desteği sağlayacağız.Yerli tohum kullanma yasağını kaldıracağız. Kaliteli yerli tohum üretimini teşvik edeceğiz. Ayrıca tek ekimlik yabancı tohum ithalinin de yasaklanması gerekiyor. Bu durum tarımsal bağımsızlığımız kadar siyasal bağımsızlığımızı da etkiliyor” dedi.

Kıralan’da büyük bir traktör satış parkı oluştuğunu, çiftçilerin zora düştükleri için traktörlerini satışa çıkardıklarını söyleyen Vatan Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Güleç, Çivril’de elmanın meyve olarak pazarlanmasının yanında meyve suyu tesislerinin geliştirilmesi gerektiğini belirtti.

Osman Nuri BOYACI

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - "Ekilmedik tarım alanı bırakmayacağız"
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör