poyrazoğlu otomotiv etiler
8 Ağustos 2020 Cumartesi

Eğitimi tamamlayan 37 kişi sertifikalarını aldı

Sarayköy Belediyesi ve Sarayköy Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlenen ilk yardım kursunu başarıyla bitiren kursiyerlere sertifikaları verildi. 

10-12-2019 14:22

Sarayköy’de ilk yardım müdahalesinde bulunacak bilgi ve öz güvene sahip ilk yardımcılar yetiştirilerek hayat kurtaranlar zincirine 37 kişi daha kazandırıldı.  Sarayköy Belediyesi ve Sarayköy Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle haftada 2 gün olarak gerçekleştirilen ilk yardım kursuna  ev hanımından, çalışanına, öğrencisinden emeklisine birçok vatandaş katıldı. Sarayköy Belediyesi Evde Sağlık Hizmetleri Hemşiresi Güler Sivritepe tarafından verilen ilk yardım kursunda ‘İlk Yardımın Temel İlkeleri, ‘Temel Yaşam Desteği’, ‘Yaralanmalarda İlk Yardım’, ‘Kırık, Çıkık ve Burkulmalar ve Diğer Durumlarda İlk Yardım ‘, ‘Taşımalar’ gibi konularda eğitim verildi. 

Eğitimde ilk yardım teknikleri uygulamalı olarak da kursiyerlere anlatıldı. Kursu başarıyla tamamlayanlara 37 kursiyere sertifikaları verildi. Hayat adına güzel sonuçlar doğuracak olan projelerde yer almaktan her zaman mutluluk duyduğunu aktaran Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “ Hayatımızda ilk yardımın önemli bir yeri olduğunu hepimiz biliyoruz.  Ne mutlu ki;  37 vatandaşımızı hayat kurtaranlar zincirine dahil ettik. İnşallah sayımızı günden güne arttıracağız” dedi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Eğitimi tamamlayan 37 kişi sertifikalarını aldı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör