poyrazoğlu otomotiv
25 Mayıs 2019 Cumartesi

Eğitimci Sabri Yıldız, CHP’den Merkezefendi Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldu

Eğitimci Sabri yıldız, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde Merkezefendi Belediye Başkanlığı için CHP’den aday adaylığını açıkladı. Yıldız, CHP İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında vaatlerini Cahit Sıtkı Tarancı’nın ‘Memleket İsterim’ şiirini uyarlayarak sıraladı. 

08-10-2018 16:50

Merkezefendi Belediye Başkanlığı’na CHP’den aday adayı olan eğitimci Sabri Yıldız, CHP Göksel Erdoğan Konferans Salonu’nda basın toplantısı düzenledi. Merkezefendi Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekilliği görevini yürüten Yıldız, Merkezefendi Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.  Toplantıya, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca,  Milletvekili Kazım Arslan, İl Başkanı Mahir Akbaba, Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker ,  eşi Gülay Yıldız ve çok sayıda partili katıldı. 

37 yıllık eğitimci Yıldız, Denizli’de 27 yıldır dershane işlettiğini belirterek,  “Hepinizin çok iyi bildiği gibi, bugün ülkemiz adı konulmamış bir ekonomik kriz ile karşı karşıyadır. 16 yıllık AKP iktidarının yanlış politikalar sonucunda deniz bitmiş, inşaat ekonomisinin sonuna gelinmiştir. Bu tablo yerel yönetimlerde de kendini göstermektedir. 15 yıldır bu anlayışın getirdiği durum ortadadır. Bu olumsuz tabloya karşın ben ve arkadaşlarım,  Merkezefendi’yi  marka belediye yapmak için 2 yıldır hummalı bir çalışma içindeyiz. İnsanların yüzünün güldüğü, sorunları çözülmüş,  yüksek yaşam standartlarına kavuşmuş bir şehirde yaşamak tüm Merkezefendilillerin hakkıdır. Bunu gerçekleştirmek için çıktığımız yolda hiç durmadan çalışacağımızdan ve başaracağımızdan  kimsenin kuşkusu olmasın” dedi. 

Vaatlerini dizelerle sıraladı

CHP’li Sabri Yıldız, nasıl bir Merkezefendi belediyesi istediğini Cahit Sıktı Tarancı’nın Memleket isterim şiirine uyarladığı “ Memleket İsterim  ,Merkezefendi isterim/Sanat, kültür, sosyal yaşam olsun /Mutlu gençlerin, huzurlu annelerin, güvenli babaların diyarı olsun. Merkezefendi isterim, memleket İsterim/ Ne işsizlik ne yoksulluk olsun/ Kredi borcu bir nihayet bulsun” dizeleriyle vaatlerini sıraladı.

 

Merkezefendi’de CHP bayrağı dalgalanacak 

Toplantıda konuşan CHP İl  Başkanı Mahir  Akbaba ise, Merkezefendi’de CHP’nin altı oklu bayrağının dalgalanacağını ve ilçenin sosyal belediyecilikle tanışacağını vurguladı. Sabri Yıldız’ın başarılı bir eğitimci olduğu kadar sosyal yönüyle de  adından söz ettirdiğini vurgulayan Akbaba, “Birlikte kazanacağız, birlikte başaracağız” sloganı ile yola çıkan Sabri Yıldız hocamın, mücadelesine ortak  olacağız” dedi. 

 

Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker ise  “Bizler nasıl bir belediye başkanı olması gerektiği söylediğimizde iki kıstastan bahsettik. Biri liyakate dayalı bir vizyon,  diğeri başarı hikayesi. Bugün burada başarı hikayesi yazan  37 yıllık eğitimciyle birlikteyiz. Kendisini tebrik ediyorum,  yolu açık olsun diyorum.  Onun yolu bizim yolumuzdur” diye konuştu. 

Şengül BOZ 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Eğitimci Sabri Yıldız, CHP’den Merkezefendi Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldu
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör