poyrazoğlu otomotiv etiler

Eğitim yardımı başvuruları sürüyor

Yaptığı her projede kalıcılığa önem veren Pamukkale Belediyesi, eğitim alanında da halka dokunan çalışmalarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Başvurular 22 Eylül’de sona erecek.

19-09-2017 19:18

Eğitim ile ilgili bir çok konuda her türlü desteği veren Pamukkale Belediyesi, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında 2 bin 250 öğrenciye eğitim desteği verecek. “Eğitim söz konusu olunca Pamukkale Belediyesi olarak adeta seferber oluyoruz” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 8 ay süresince, 1200 lise öğrencisine 85 TL, 1050 ortaokul öğrencilerine de 65 TL eğitim yardımı yapacaklarını bildirdi.

“BAŞVURULARA GEÇ KALMAYIN”
Eğitime verdiği önemle ön plana çıkan, okulların fiziksel yapıları yanında maddi ve manevi olarak öğrencilerin yanında olmaya devam eden Pamukkale Belediyesi’nin yeni eğitim-öğretim yılında da ilçede ihtiyaç sahibi ailelerin ortaokul ve lisede okuyan çocuklarına yapacağı eğitim yardımı başvuru süreci devam ediyor.  14 Ağustos  tarihinde başlayan eğitim yardımı başvurularının 22 Eylül 2017 tarihinde son bulacağını ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ihtiyaç sahibi ailelerin başvuru sürecini geçirmeden başvuru yapmalarını istedi. Başkan Gürlesin, ilçe sınırları içerisinde yaşayan vatandaşların, www.pamukkale.bel.tr adresinden eğitim yardımı ile ilgili linkten veya Pamukkale ek hizmet binalarından başvuru formunun temin edilip doldurularak, istenilen evraklarla birlikte, Atatürk Caddesi’ndeki ek hizmet binasına teslim edilmesi ile başvuru yapabileceklerini belirtti. Gürlesin, “Geleceğimiz olan çocukların en iyi ortamlarda eğitim alarak, tam donanımlı yetişmelerine olanak sağlamak için belediye olarak bu çalışmamızla katkı sunmak istiyoruz. İlçe sınırlarımız içinde ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim hayatlarına destek olmak için her yıl olduğu gibi bu yıl da eğitim yardımı yapıyoruz. Tüm okullarımızda ilkokul birinci sınıf öğrencilerine eğitim seti hediye ederek, bu yıl ki eğitim desteklerimize başladık. 8 ay süresince lise ve ortaokul öğrencilerimize yapacağımız eğitim yardımı içinde başvuruları 22 Eylül 2017 tarihinde sona erecek. İhtiyaç sahibi olan öğrencilerimizin bu tarihe kadar başvuru yapmalarını bekliyoruz” dedi.

“YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA BAŞARILAR DİLİYORUM”
Bu arada, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 18 Eylül’de başlayacak olan 2017-2018 yeni eğitim-öğretim yılında öğrencilere, öğretmenlere ve velilere başarılar diledi. Eğitimin her şeyin başı olduğuna dikkat çeken Başkan Gürlesin, “Güçlü Türkiye’nin teminatı çocuklarımız, her zaman çok çalışarak, başarıyı hedeflemelisiniz” diyerek öğrencilere seslenen Başkan Gürlesin mesajında, şu görüşlere yer verdi;  “Bir ülkenin kalkınmasında ki en önemli temel taşlardan birisi de eğitimdir. Eğitim en başından ne kadar sağlam temeller üzerine atılırsa, geleceğimizde o kadar sağlam olacaktır. Bu anlamda Pamukkale Belediyesi olarak, eğitimi önemsiyor ve öğrencilerimize ve okullarımıza desteğimizi her daim sürdürüyoruz. İlçemizde 128 okulumuzu neredeyse tamamına ulaşarak fiziki ihtiyaçlar başta olmak üzere eksikliklerin giderilmesi anlamında ciddi destek sağlıyoruz. Ülkemiz için yeni ufuklar açacak olan, geleceğimizin mimarı öğrencilerimizin ve değerli öğretmenlerimizin yeni eğitim öğretim yılını kutluyorum”.

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Eğitim yardımı başvuruları sürüyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör