poyrazoğlu otomotiv
23 Mayıs 2019 Perşembe

Eğitim yardımı başvuruları başlıyor

Pamukkale Belediyesi, 2018-2019 yılı eğitim yardımı başvurularını 14 Ağustos’tan itibaren almaya başlıyor. Başkan Gürlesin, “Ülkemizin daha ileri seviyelere yükselmesinin tek şartı eğitimli bir toplumdur. Bu bilinçle çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimine büyük önem gösteriyor, her zaman destek oluyoruz” dedi.

11-08-2018 11:58

Pamukkale Belediyesi, meclis kararıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına eğitim desteği verilecek. Bu kapsamda 2018-2019 eğitim yardımı başvuruları 14 Ağustos tarihinde başlıyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, geçtiğimiz ağustos ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda eğitim yardımının karara bağlandığına dikkat çekerek, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yapılacak eğitim yardımlarının önemli olduğunu söyledi.

28 Eylül’de sona erecek

İlçede bulunan 128 okulun tamamına ulaşarak destek veren Pamukkale Belediyesi, 2018-2019 eğitim öğretim yılında da 1.250 lise öğrencisine 8 ay boyunca 90 TL, yine 1250 ortaokul öğrencisine 8 ay boyunca aylık 70 TL eğitim desteği yapacak. 2 bin 500 öğrenciye 1 milyon 600 bin TL eğitim desteği verilecek. Başvurular 28 Eylül Cuma günü sona erecek. Başvurular, gerekli tüm evraklarla ve başvuru formuyla birlikte, Atatürk Caddesi’ndeki Pamukkale Belediyesi Ek Hizmet Binası Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne şahsen yapılacak. 

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “İhtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim hayatlarına destek olmak için eğitim yardımı yapıyoruz. Eğitim desteği verdiğimiz öğrenci sayımız her yıl artıyor. Geçen yıl öğrenci sayımız 2 bin 250 iken, bu yıl 2 bin 500’e çıkarıp, maddi desteği de artırdık. Geleceğimiz olan çocukların en iyi ortamlarda eğitim alarak, tam donanımlı yetişmelerine olanak sağlamak için destek olmaya devam edeceğiz” dedi. 

Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Eğitim yardımı başvuruları başlıyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör