poyrazoğlu otomotiv
22 Mayıs 2019 Çarşamba

Eğitim-Bir-Sen’de Öselmiş dönemi

Eğitim-Bir-Sen Denizli Şubesi 6. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. İki adayla gidilen genel kurulda Şube Başkanlığına Feyzullah Öselmiş seçildi.

20-11-2018 11:12

Eğitim-Bir-Sen Denizli Şubesi’nin 6. Olağan Genel Kurulu, Merkezefendi Belediyesi Bereketler Toplantı ve Sergi Salonunda yapıldı. Eğitim Bir-Sen Denizli Şube Başkanlığını yürüten Kazım Tefçi ile Feyzullah Öselmiş’in başkan adayı olarak yarıştığı genel kurulda, Divan Başkanlığını Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen yaptı.  Genel kurula, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Memur-Sen’e bağlı sendikaların şube başkanları, İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ile Eğitim-Bir-Sen teşkilatı ve delegeleri katıldı.

Yapılan seçimlerde 162 delegeden 161 oy kullandı. Geçerli oyların 97’sini alan Feyzullah Öselmiş, Eğitim Bir Sen’in yeni başkanı oldu. Diğer aday Kazım Tefçi 61 oy alırken, 3 oy geçersiz sayıldı. Oyların sayılmasının ardından teşekkür konuşması yapan Feyzullah Öselmiş, “Uzun yıllar birlikte mücadele ettiğimiz dava arkadaşlarımızı bu süreçte hiç bir zaman rakip değil, refik olarak gördük. Hep birlikte büyük mücadeleler verdiğimiz, çok zorlu dönemleri birlikte yaşadığımız dava arkadaşlarıma yaptığı hizmetlerde dolayı teşkilatım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Öselmiş, demokrasiyi içselleştirip, teşkilat ruhunu daha da işlevsel hale getireceklerini belirterek, “Katılımcılığı, üretmeyi, yeni şeyler geliştirmeyi ve en önemlisi istişare ruhunu diri tutacağız. Geçmişte hizmet etmiş teşkilat büyüklerimizin tecrübesini yeni arkadaşlarımızın heyecanı ile harmanlayıp; iri, diri ve çekirdeği sağlamlaşmış büyük bir Eğitim-Bir-Sen ailesi oluşturacağız” diye konuştu. Feyzullah Öselmiş başkanlığındaki Yönetim Kurulu Mustafa Şahin, Erdoğan Karadirek, Yasin Şamlı, İsmail Kara, Hakan Gündüz ve Ersoy Üstün’den oluştu.

Haber Merkezi 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Eğitim-Bir-Sen’de Öselmiş dönemi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör