poyrazoğlu otomotiv etiler

Ege rüzgârı Bursa’da esti

Merkezi Denizli’de olan Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği ile Bursa Severler Derneği tarafından düzenlenen Türkü ve Şiir Akşamı’nın dördüncüsü Bursa’da yapıldı. 

07-05-2018 15:01

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Orhangazi Belediyesi’nin de destek verdiği etkinlik gündüz Büyükşehir Belediyesi Huzurevi’nde akşam ise Bayezid Paşa Medresesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Sunuculuğunu Süreyya Kaya’nın yaptığı program Atatürk ve şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Etkinlikte Gönül Adıgüzel, Faruk Anbarcıoğlu, Muhsin Aktaş, Mehmet Aslan, Sevim Ayhan, Mehmet Dağal, Necat Dürümlü, İsmail Gökçe, Nebahat Kılakay, Ayhan Kula, Düziçili İbrahim Özdemir, Duran Saper, Hüsamettin Tat, Ali Tuluk, Turgut Tüfekçibaşı, Galip Uzunca, Sevim Yakıcı, Vahit Yargit, Kadir Yatağan okudukları şiirlerle gönülleri fethetti. 

Mehmet Dağal, Özkan Hüseyin ve Ozan Fedai ozanlar ise söyledikleri türkülerle geceye renk kattılar.  YAZ-AR-BİR Genel Başkanı Abdülkadir Uslu, “Gelenekselleşen Bursa Türkü ve Şiir Akşamını dördüncü kez gerçekleştirdik. Bursa Severler Derneği ev sahipliğinde gerçekleştirilen bu etkinlik huzurevinde başladı,  akşam Bayezid Paşa Medresesi’nde devam etti. Restore edilerek Bursa sanat ve kültür etkinliklerinin hizmetine sunulan bu tarihi binada da türkü ve şiir severlere seslendik” dedi. 
Haber Merkezi 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Ege rüzgârı Bursa’da esti
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör