poyrazoğlu otomotiv

Ege'nin en modern sanat merkezi 

Talihsiz bir yangın sonucu kullanılamaz hale geldikten sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanıp 2016 yılında hizmete açılan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi,  iki yılda 400 bin kişiyi ağırladı. 

16-02-2018 18:33
" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

2012 yılında çıkan yangın sonucu tamamen kullanılamaz hale geldikten sonra projelendirilerek yapımı tamamlanan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi, hizmete girdiği iki yıldan bu yana kültür ve sanatın merkezi oldu. 16 Ocak’ta  çıkan talihsiz bir yangında küle dönen Denizli Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi, sinemanın yanında konser ve tiyatro etkinliklerine de ev sahipliği yapacak bir şekilde yenilenerek 2016'da Denizlililerin hizmetine sunulmuştu. Denizli'nin kalbinde, vatandaşların yürüme mesafesinde olan merkez, şehirde kültür ve sanat alanında büyük bir eksikliği kapattı. Belediye Sanat Merkezi, 7 gösteri salonu ile iki yılda 400 bin  kişiyi ağırladı. Sanat Merkezi, sinema gösterimlerinin yanı sıra  toplantı, tiyatro ve konser etkinliklerine de ev sahipliği yaptı.

Küllerinden yeniden doğdu

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sanat Merkezi’nin alevlerin arasından kültür ve sanatın kalbine uzanan yolculuğunu anlattı. Eski sinemanın yangında tamamen yok olduğunu hatırlatan Başkan Osman Zolan, "Sanat merkezimiz küllerinden yeniden doğacak diye vatandaşlarımıza söz vermiştik. Çok şükür verdiğimiz sözü tuttuk ve 2 yıl önce sinemamız perdelerini bir kez daha açtı" dedi. Modern mimarisiyle büyük beğeni toplayan Sanat Merkezi’nin 400 bin kişiyi ağırladığına dikkati çeken Başkan Zolan, "Sanat merkezimizin hizmete girmesiyle birlikte başta Gazi Bulvarı olmak üzere bölgeye bir hareketlilik geldi. Esnafımızdan ve vatandaşlarımızdan olumlu tepkiler aldık. Şehrimize bir kez daha hayırlı olsun" diye konuştu. 

Esnaf memnun

Bölgeye hareketlilik getiren Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nin esnafa büyük katkısı olduğunu belirten esnaf Zekeriya Kahraman, "Sanat Merkezi’nin burada bulunmasından memnunum. Bu durum hem insanımız hem de esnafımız için yararlı. Her türlü faydasını görüyorum. Yapandan da yaptırandan da Allah razı olsun. Büyükşehir Belediye Başkanımızın başarılarının devamını diliyorum."

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Ege'nin en modern sanat merkezi 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör