poyrazoğlu otomotiv etiler

EDEP, Okul Öncesi çalışmaları yenilendi

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce milli ve manevi değerlere sahip, sorumluluk ve inisiyatif alabilen, yenilikçi ve gelişime açık bireyler yetiştirmek amacıyla hayata geçirilen EDEP (Eğitimde Değerler Eğitimi Programı) okul öncesinden liseye kadar tüm okullarda uygulanıyor.

13-02-2020 09:57

EDEP’nın okul öncesi komisyonunun planlama ve programı geliştirme çalışmaları yapılan değerlendirme toplantısı ile paylaşıldı.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile EDEP okul öncesi komisyonunu oluşturan okul müdürleri, müdür yardımcıları ve öğretmenler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmasında “2016-2017 eğitim öğretim yılından itibaren okullarımızda uygulanmaya başlanılan EDEP; okullarımızın öncelikli görevi kültür aktarımında öğretim programlarında açık olarak belirtilen veya belirtilmeyen değerleri öğretmek, öğrencileri belirlenen değerler doğrultusunda hayata hazırlamak, çocukların kişisel gelişimine katkıda bulunmaktır. Böylesi bir yaklaşım, çocuk ve gençlerin karakterini ve benlik algısını olumlu yönde etkilemektedir. Bu yüzden bireyin belirli değerlerin farkına varması, yeni değerler üretmesi, benimsemesi ve özelleştirerek davranışları ile sergilemesi eğitim sisteminin öncelikli sorumluluk alanlarındandır. Müdürlüğümüz tarafından yürütülen EDEP (Eğitimde Değerler Eğitimi Programı) her yıl farklı çalışmalarla sürekliliğini devam ettirmektedir. 

Okul Öncesi EDEP Komisyon üyesi olarak görevlendirilen arkadaşlarımız her ay belirli periyotlarla toplanarak 2019-2020 eğitim öğretim yılında okul öncesi kurumlarında değerler eğitimi ile yapılacak çalışmaları planladılar. İl geneli gerçekleştirilecek toplantı ile resmi ve özel tüm okul öncesi kurum müdürlerimize Eğitimde Değerler Eğitimi Programı (EDEP)’nın yenilenen çalışmaları akatarılacak” dedi.

Haber Merkezi

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - EDEP, Okul Öncesi çalışmaları yenilendi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör