etiler poyrazoğlu otomotiv
20 Eylül 2018 Perşembe

Eczacınızdan mesaj var!

Tüm dünyadaki eczacıların ortak sorunlarına dikkat çekmek amacıyla,25 Eylül Uluslararası Eczacılık Federasyonu (FIP) delegasyonu oy birliği Eczacılar Günü olarak kabil edildiği. 25 Eylül Eczacılar Günü ile ilgili açıklama yapan Denizli Eczacılar Odası Başkanı Osman Özdemir, İlacın sadece eczaneden alınması gerektiği uyarısında bulundu. 

25-09-2017 17:51

Tüm dünyada eczacıların ortak olarak yaşadığı sorunlara, ama onun da ötesinde gelişen mesleki pratiklere dikkat çekmek, eczacıların gelecek vizyonlarını ortaklaştırmak için düzenlenen Dünya Eczacılık Günü, bu yıl Türkiye’de 12. Türkiye Eczacılık Kongresi ile kutlanıyor.

Dünya Eczacılar Günü ile ilgili kısa bir açıklama yapan TEB 16. Bölge Denizli Eczacı Odası Başkanı Isman Özdemir, “Eczacıların sağlık sisteminin giriş kapısı ve son halkası olduğu gerçeğinden hareketle, Dünya Eczacılık Günü’nde vatandaşları bazı konularda uyarmak istiyoruz” diyerek şunları söyledi:
“İlacın sadece eczaneden alınması gerektiğini unutmayın! Lütfen ilaç kullanırken komşunuzu değil, eczacı ve doktorunuzu dinleyin! İlaçlarınızı alırken kullandığınız başka ilaçlar veya bir şikayetiniz varsa eczacınıza ve doktorunuza söylemeyi ihmal etmeyin!”

ARPACI, ECZACILAR GÜNÜNÜ KUTLADI 
Denizli İl Sağlık Müdürü Dr. Şükrü Arpacı, 25 Eylül Eczacılar günü nedeniyle tebrik mesajı yayınlayarak, eczacıların eczacılar gününü kutladı. 
Yayınladığı mesajda Dr. Şükrü Arpacı, “Sağlığın fedakar emektarları olan eczacılarımızın 25 Eylül Dünya Eczacılık Günü'nü tebrik ediyor, sağlımıza verdikleri değerli katkılardan dolayı hepsine saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum” dedi.

 


 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Eczacınızdan mesaj var!
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör