etiler poyrazoğlu otomotiv
21 Kasım 2019 Perşembe

E-Nabız seferberliği

İl Sağlık Müdürlüğü E-Nabız Sağlığınız İçin Varız Projesi kapsamında kamu hastaneleri, İlçe Sağlık Müdürlükleri ve Toplum Sağlığı Merkezleri’nde  stant kurarak vatandaşları bilgilendirdi, isteyenleri sisteme kaydetti.

10-08-2019 11:03

Kişinin tıbbi geçmişine tek bir yerden ulaşabildiği ve sağlık okuryazarlığını arttırmada rolü büyük olan E-Nabız Kişisel Sağlık Sistemine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak adına Denizli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “E-Nabız Sağlığınız İçin Varız” projesi başlatıldı. Proje kapsamında kentte bulunan kamu hastaneleri, İlçe Sağlık Müdürlükleri ve Toplum Sağlığı Merkezlerinde ve vatandaşların yoğun olduğu meydanlarda stant kuruldu. Hasta, hasta yakınları, vatandaşlar ve sağlık çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği stantlarda afiş ve broşürler ile E-Nabız sistemi hakkında bilgilendirmelerde bulunularak isteyenlere E-Nabız Sistemine kayıtları yapıldı.

Servergazi Devlet Hastanesi’nde kurulan standı ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, E-Nabız üzerinden vatandaşların, kişisel sağlık verilerini, tetkik ve tahlillerini tek bir yerde görebildiğini belirterek başlattıkları proje ile Denizli’de daha etkin ve gereksiz tahlillerin yapılmadığı bir sağlık takip farkındalığı oluşturmak istediklerini söyledi. Öztürk, “İstiyoruz ki vatandaşlarımız herhangi bir sağlık kuruluşuna gittiğinde elinde tetkiklerini taşımasın, E-Nabız üzerinden tüm işlemlerini görebilsin. İnanıyorum ki; Denizli’de kanser taramaları ve organ bağışı projelerimizde yakaladığımız başarıyı E-Nabız projemizde de yakalayacağız. Vatandaşlarımızı kendi sağlıklarını daha yakından takip edebilmeleri ve bilinçli sağlıklı bir toplum oluşturabilmek adına E-Nabız kullanmaya davet ediyoruz” dedi. Osman Nuri BOYACI

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - E-Nabız seferberliği
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör