etiler poyrazoğlu otomotiv

DYP’nin kurucu Genel Başkanı Yıldırım Avcı, 92 yaşındaydı

Eski Cumhurbaşkanlarından Süleyman Demirel’in emanetçisi olarak tanınan Doğru Yol Partisi’nin eski genel başkanlarından Denizlili Dr. Esat Yıldırım Avcı, bir süredir tedavi gördüğü hastanede 92 yaşında vefat etti.

12-09-2019 11:51

Denizli Çal doğumlu olan ve uzun yıllar kentte doktor olarak hizmet veren Esat Yıldırım Avcı, İzmir’de tedavi gördüğü hastanede 92 yaşında hayatını kaybetti. Avcı, Süleyman Demirel’in emanetçisi olarak da tanınıyordu. Çallı ünlü siyasetçi bugün Bostanlı Beşikçioğlu Camisi’nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

İki çocuk babası Avcı’nın ölümü memleketi Çal’da da üzüntü yarattı. Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, Avcı’nın beyefendi kişiliği, dürüst siyasi duruşu ile yörede çok sevildiğini belirterek, “Çal’ın yetiştirdiği değerli bir büyüğümüzü kaybettik. Yıldırım Avcı’nın Türk siyasetine ve demokrasisine önemli katkıları olmuştur. Merhuma Allah’tan rahmet diliyorum. Sevenlerinin, ailesinin ve DYP ailesinin başı sağ olsun” dedi. Akcan, ilçe merkezindeki Atatürk Parkı’na, Çal’ın yetiştirdiği önemli isimlerin heykelciklerinin kısa süre sonra dikileceğini, bunlardan birinin de Yıldırım Avcı’nın heykelciği olacağını açıkladı.

Haber Merkezi

 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - DYP’nin kurucu Genel Başkanı Yıldırım Avcı, 92 yaşındaydı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör