etiler poyrazoğlu otomotiv
20 Haziran 2019 Perşembe

Dün sabah 4.1 büyüklüğünde bir sarsıntı daha yaşandı

Acıpayam ilçesinde 20 Mart günü yaşanan 5.5 büyüklüğündeki depremde zarar gören minareyi itfaiye ekipleri kontrollü olarak indirdi. 

26-03-2019 11:05

Acıpayam ilçe merkezi ve köylerinde 20 Mart Çarşamba günü hissedilen 5.5 büyüklüğündeki depremin  artçı sarsıntılarla devam ediyor. Bölgede birçok ev hasar görürken, bazıları ise enkaza dönüştü. Oğuz Mahallesi'ndeki caminin minaresi deprem anında yıkıldı. Mahallelerde herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmaması adına hasar gören ev ve camilere girmek yasaklanırken, yıkılma riski bulunan ev ve minareler ise ekipler tarafından kontrollü olarak yıkılıyor. Bölgede çalışmalarını sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi itfaiye daire başkanlığına bağlı ekipler, Alaaddin Mahallesi'nde bulunan ve depremde zarar gören Donalar Camisi’nin minaresini kontrollü olarak indirdi. 

Yine sallandık

Acıpayam’da artçı sarsıntılar sürüyor. Ana depremin ardından 600’e yakın artçı sarsıntının yaşandığı Acıpayam’da bu sabah 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) yapılan açıklamaya göre, saat 09.15'te merkez üssü Acıpayam olan 4,2 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Sarsıntının, yerin 7 kilometre derinliğinde meydana geldiği belirlendi. AA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Dün sabah 4.1 büyüklüğünde bir sarsıntı daha yaşandı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör