poyrazoğlu otomotiv etiler
6 Haziran 2020 Cumartesi

DTO ve Pamukkale Belediyesi’nin girişimleriyle Facebook İstasyon  kurulacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Facebook ve Habitat Derneği’nin iş birliği ile hayata geçirilen Facebook İstasyon’un ikincisi DTO’nun öncülüğünde, Pamukkale Belediyesi’nin katkılarıyla Denizli’de açılacak.

16-09-2019 12:04

İstanbul’daki Facebook İstasyon açılışına TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Facebook Kamu Politikaları EMEA Direktörü Ebele Okobi, Facebook Afrika, Orta Doğu ve Türkiye Bölge Direktörü Ari Keşişoğlu ile Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır ile çok sayıda davetli katıldı. Açılışa TOBB Ticaret Odaları Konseyi Üyesi Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, TOBB Denizli Genç Girişimciler Kurulu İl İcra Komitesi Üyesi Oğuz Atakan Erdoğan ile Kaan Dobruca ve Önceki Dönem TOBB Denizli Genç Girişimciler Kurulu İl İcra Komitesi Başkanı Civan Sözkesen de yer aldı.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye nüfusunun yüzde 93’ünün mobil cihaz kullandığını hatırlatarak, Facebook İstasyon’un ikincisinin Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan ile Pamukkale Belediye Başkanı Av. Avni Örki’nin girişimleriyle Denizli’de kurulacağını açıkladı.

 Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, törenin ardından  Facebook İstasyon’un ikincisini, Pamukkale Belediyesi’nin de katkılarıyla Denizli'de kuracaklarını müjdeledi. Özellikle KOBİ’ler ile yeni girişimcileri, hızla dijital ortamla tanıştırmak istediklerini dile getiren Erdoğan, “TOBB ve Denizli Ticaret Odası olarak, kendi alanında Türkiye’nin en büyük teşkilatı olan TOBB Genç Girişimci Kurullarımızdaki üyelerimizle, bunun üzerinde çalışıyoruz. İlki İstanbul’da açılan Facebook İstasyon’un bir benzerini, Denizli’de hayata geçireceğiz. İlk hazırlıklarımızı tamamladık” dedi.​

Pamukkale Belediye Başkanı  Avni Örki ise, Erdoğan’ın kendilerine  rehberlik eden yapıcı yaklaşımından dolayı teşekkür ederek, “Biz gerekli yeri kendilerine tahsis edeceğiz. Böylelikle, o yapımızı da daha etkin ve aktif bir şekilde değerlendireceğiz. Yarınımızın teminatı olarak gördüğümüz, geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimiz için ne yapsak azdır” diye konuştu.

Facebook İstasyon’da yeni nesil girişimcilerin ihtiyaç duyduğu her şey olacak. İstasyon, bilgiye ve müşteriye ulaşmak, bilgi ve iletişim ağı kurmak için müthiş fırsatlar sunacak. İşletmelerin küresel pazara ulaşmasının önünü açacak. Dijital ortamla ilgili atölye çalışmalarına, ev sahipliği yapacak. Başta girişimciler olmak üzere dileyen herkes, siber güvenlikten sosyal medya kullanımına hatta blockchaine kadar birçok konuda, Facebook İstasyon’da eğitim alacak. 

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - DTO ve Pamukkale Belediyesi’nin girişimleriyle Facebook İstasyon  kurulacak
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör