poyrazoğlu otomotiv etiler

DTO üyeleri TATSO’yu ağırladı

Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) Genel Sekreteri Okan Özoğlu, Denizli Ticaret Odası'nı ziyaret etti. DTO'nun da üyesi bulunduğu TATSO'nun yapısı ve çalışmaları ile iki ülke ve kurumların üyeleri arasında yapılabilecek iş birlikleri hakkında bilgi verdi.

15-10-2018 11:07

DTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hasan Aracı ile Melek Sözkesen, kurumları ve iki ülke ile iş adamları arasındaki olası iş birlikleri hakkında bilgi vermek üzere Denizli Ticaret Odası'nı ziyaret eden Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TD-IHK) Genel Sekreteri Okan Özoğlu'nu ağırladı. DTO Yönetim Kurulu ve üyelerinden oluşan bir heyet, bilgi alışverişinde bulunduğu konuklarına, merak ettiklerini sorma imkanı da yakaladı.

TATSO Genel Sekreteri Okan Özoğlu, geçen ay Berlin'de Türkiye'den Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB'a bağlı odaların başkanlarının da yer aldığı 100 kişilik bir heyetin katılımıyla 13'üncü olağan genel kurulunu gerçekleştiren odalarının, iki ülkedeki Türk iş adamları arasında köprü vazifesi gördüğüne dikkat çekti. Özoğlu, "Böyle bir imkânı, her iki tarafta en iyi şekilde değerlendirmeli ve daha da güçlendirmeli" çağrısında bulundu.

"Her türlü iş birliğine açığız"

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Aracı ise, Özoğlu'nu şehirlerinde ve kurumlarında ağırlamaktan büyük keyif duyduklarını ifade etti. Denizli ihracatında önemli bir yer tutan Almanya ile ilişkileri daha da iyileştirmek adına çaba harcadıklarını, çok daha iyisinin yapılabilmesi için de her türlü iş birliğine açık olduklarını belirtti. Toplantının sonunda DTO Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri ile ilgililerden oluşan katılımcılar, Özoğlu'na TATSO ve Almanya'ya yönelik girişimleriyle ilgili merak ettiklerini sorma fırsatı da buldu. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - DTO üyeleri TATSO’yu ağırladı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör