etiler poyrazoğlu otomotiv

DTO üyeleri, Rusya’da  Türk iş adamlarıyla buluştu

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Rusya’nın başkenti Moskova’da, Rus-Türk İşadamları Birliği (RTİB) üyeleri ile bir araya geldi. Odanın faaliyetleri, projeleri ile Denizli’deki iş birliği ve yatırım imkanlarını anlatan Erdoğan,  iş adamlarına Denizli’yle  iş yapmalarının  kazançlı bir girişim olacağını söyledi.

23-09-2019 12:32

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan,  Moskova Tekstil Sektörü İş Gezisi'nde, Rus-Türk İşadamları Birliği'ni ziyaret etti. DTO üyelerinden oluşan 40 kişilik tekstilci iş adamları heyetini, birliğin yöneticileri ve üyeleriyle görüştürdü. Denizli Ticaret Odası’nı, faaliyetlerini ve Denizli'deki iş birliği ve yatırım olanaklarını aktardı. Başkan Erdoğan ile Denizlili iş adamlarını, RTİB Başkanı Naki Karaaslan ağırladı. Görüşmede, Denizli heyetinin yanı sıra RTİB üyesi firmalarda yer aldı. RTİB Başkanı Naki Karaaslan ve yönetimi, konuklarını Rusya'daki iş ve yatırım ortamı hakkında bilgilendirdi. Bu arada RTİB üyesi firmaların temsilcileri de iki ülke arasındaki ticari ilişkilerle ilgili görüşlerini dile getirdi.

Erdoğan, Denizli ile Rusya arasındaki ticaret verilerini dile getirdiği konuşmasında, son dönemde iki ülke arasında başlayan yakınlaşmanın hem Türkiye hem de Rusya ile iş yapanlar açısından da kazanca dönüşmesini umduklarını belirtti. Erdoğan, “Ege Bölgesi’nin incisi, ülkemizin ihracatta önde gelen sanayi ve ticaret merkezlerinden biri durumundaki Denizli’miz, 1 milyonu aşan nüfusu, dinamik girişimcileri ve ihracata dönük üretim yapısıyla, Türkiye’nin yurtdışında da tanınan önde gelen büyükşehirlerinden biridir. Sadece geçen yıl, Denizli’de 40 yabancı sermayeli şirket kuruldu. Rus şirketleri lojistik ve taşımacılık, tüketici malları, finansal hizmetler, sağlık, tarım, otomotiv, enerji, turizm, eğitim ve akıllı teknolojiler gibi birçok sektörde ülkemizin sunduğu fırsatlardan yararlanabilirler” dedi . Buradaki dostluğumuz, ilgi ve ticari bağımız, etkin olduğumuz sektörlerde yapılacak yeni iş birlikleriyle neden daha da güçlendirilmesin?” diye konuştu. Erdoğan, Rus-Türk İşadamları Birliği Başkanı Naki Karaaslan Denizli Horozu biblosu hediye etti.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - DTO üyeleri, Rusya’da  Türk iş adamlarıyla buluştu
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör