poyrazoğlu otomotiv etiler

DTO, dünyaya açılıyor

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, her gün yeni bir ticari köprü kuruyor. Erdoğan'ı, Amerikan-Türk Konseyi (ATC) Başkanı Howard Beasey’ten sonra bu kez de Avustralya Milletvekili Chris Hayes ziyaret etti. 

04-05-2018 15:15


Bir dizi incelemede bulunmak amacıyla Denizli’ye gelen Avustralya Parlamentosu Üyesi Chris Hayes, Denizli Ticaret Odası’nı ziyaret etti. Denizlili Türk işadamları Adem Çetinay ve Muhammet Çetin’in eşlik ettiği milletvekili Hayes ile görüşen Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, konuğunu Denizli ve Türkiye ekonomisi hakkında bilgilendirdi.

Konuğuna 3 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleştiren Denizli’nin kadın istihdamında ilk sıralarda yer aldığını anlatan Başkan Erdoğan, “1 milyonun üzerinde nüfusu olan Denizli’nin başlıca sektörleri tekstil, mermer, kablo ve gıdadır. İhracatımızın büyük bir kısmı, Avrupa Birliği ülkeleri ile Amerika Birleşik Devletleri’ne yönelik. İlimiz, limanlara 250 kilometre uzaklıkta ve karayolu ulaşımı açısından önemli bir kavşak konumunda” dedi.

 “Bu tür temaslarla birbirimizi daha iyi tanırız”

Ticari iş birliklerinin gelişmesi açısından bu tür temasları önemsediklerini de ifade eden Erdoğan, “Dünya’nın neresinden olursa olsun herkese kapımız açık. Sizden de görüşmek için talep gelince sevindik. Bu tür temaslar, birbirimizi daha iyi tanımamız ve önyargılardan kurtulmamız için önemli bir fırsat. Ziyaretinizin Denizli, Türkiye ve Avustralya açısından hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 “Türk ekonomisine yön veren şehirleri tanımak istedim”

Avustralya Milletvekili Chris Hayes ise, kendilerini kabul etmeleri dolayısıyla DTO Başkanı Erdoğan’a teşekkür ederek, “Avustralya’dan Türkiye’ye gelenlerin öncellikli amacı, ülkenizin tarihi alanları ile İstanbul gibi şehirlerini gezip geri dönmek oluyor. Ben ise, sizin gibi ekonomiye yön veren isimlerle de görüşmek istedim. Türkiye'yi ve Türkleri en doğru böyle tanıyabilirim” dedi.

Türklerden övgüyle  söz eden Hayes, “Ülkemizde yaşayan Türkler, bizim için örnek vatandaşlar; bunu bir milletvekili olarak söylüyorum. Türkiye’nin Suriye'den gelenlere sağladığı desteğin de farkındayız” diye konuştu. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - DTO, dünyaya açılıyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör