etiler poyrazoğlu otomotiv
16 Eylül 2019 Pazartesi

DTO’dan eğitim atağı

Denizli Ticaret Odası tarafından nisan ayında başlatılan eğitimler, kesintisiz devam ediyor. Yıl boyu sürecek eğitimlerle, işletmelerin kapasitelerini geliştirmeleri ve hızla gelişen dünya ticaretinde rekabet edebilmelerini sürdürülebilir hale getirmek amaçlanıyor.

14-06-2019 11:04

DTO’nun ilk katında bulunan konferans salonunda, mayısta Küçüktepepınar Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Cem Küçüktepepınar tarafından “Perakende Satış ve Tanzim Teşhir Teknikleri”; Servis ve Bar, Kat, Ön Büro, Mutfak, Davranış ve Beden Dili, Satış ve Pazarlama Teknikleri Uzmanı Emekli Öğretmen ve Eğitimci Kezban Güzel tarafından “Hizmet Öncelikli Sektörlerde Eleman Rehabilite Eğitimleri”, başlıca uzmanlık alanları denetim, muhasebe ve vergi uygulamaları, vergi hukuku, vergi uyuşmazlıkları, bütçeleme, maliyet ve yönetim muhasebesi, finansal raporlama, Türkiye finansal raporlama standartları olan Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Esra Şengül tarafından “Firmalarda Finansal Risk Analizi” eğitimi verildi. Firmalarda Finansal Risk Analizi Eğitimi’nde şirket sahipleri ile yöneticiler, son dönemlerde döviz kuru, faiz oranı, menkul kıymet ve mal fiyatlarındaki dalgalanmalar nedeniyle maruz kaldıkları finansal risklerle ilgili nasıl bir yol izlemeleri gerektiği ile neler yapabilecekleri konularında bilgi edindi. 

Haziran ayında eğitimler  Prof. Dr. C. Ruhi Kaykayoğlu’nun “Sistematik Yaratıcı Problem Çözme Yaklaşımı  ile devam etti. Prof. Dr. Kaykayoğlu, sunumunda dünyanın 1950'li yıllardan 2000'li yıllara doğru üretim, kalite ve inovasyon ekseninde bir dizi aşamadan geçtiğine ve adeta bir evrim geçirdiğine dikkat çekti. Eğitimler Banu Bingöl Akın’ın Büyümek İsteyen İşletmelerde Markalaşma ve Algı Yönetimi” eğitimiyle sürecek. Bu ay ücretsiz 3 eğitim daha verecek.

DTO Başkanı Başkanı Uğur Erdoğan, eğitimlerin son derece verimli geçtiğine dikkat çekti. Eğitim konuları ve  planlamasını büyük bir titizlikle hazırladıklarını vurgulayan Erdoğan, “İşletmelerimizin ihtiyaç duyduğu eğitimlerle ilgili 2019’un aralık ayının sonuna kadar devam edecek bir planlama yaptık. Uzman ekibimiz, eğitim konuları ile eğitmenleri belirlerken titiz davrandı. İnanıyoruz ki, eğitimlerimiz işletmelerimiz ile çalışanlarının gelişmelerine katkı sağlayacaktır” dedi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - DTO’dan eğitim atağı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör