poyrazoğlu otomotiv etiler
30 Mayıs 2020 Cumartesi

DTO’da  eğitimler sürüyor

Denizli Ticaret Odası’nın yıl sonuna kadar planladığı eğitimler devam ediyor. Bu ay, DTO’da üç ayrı eğitim düzenlenecek.  

08-10-2019 17:06

Eylül ayındaki ilk etkinlikte, Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökhan Erkan tarafından “Yenilikçi İşletmelere Ar-Ge Destekleri ve Proje Süreci” anlatıldı.  İkinci eğitimde, Bağımsız Denetçi ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavir  Esra Şengül “Karar Verme Aracı Olarak Maliyet Muhasebesi” üzerine önemli bilgiler paylaştı.  Eylül ayının son eğitimi ise İşletme 4.0 Uygulamaları oldu. 

Ekim ayının ilk eğitimini Nezahat Türköz, dün verdi. Türköz, Günümüzde Farklı Kuşakları Yönetebilmek eğitiminde kuşaklar arası çatışmalardan uzaklaşılarak, işletmelere nasıl katkı sağlanabileceğini  ele aldı. Eğitim, Denizlili işletmelerin geleceğini belirleme konusunda rehber oldu. 15-16 Ekim’de, Prof. Dr. C. Ruhi Kaykayoğlu, Firmalarda Maliyet Düşürme Teknikleri’ni anlatacak. Maliyet düşürmek için iyi bir planlanmanın nasıl yapılacağı ile satış süreçlerini örnekleriyle ele alacak.     Ekim ayının son eğitimi de, 22 Ekim Salı günü gerçekleştirilecek. Hakan Akın, “İngilizce Dış Ticaret Terminolojisi” eğitiminde, dış ticarette sıkça karşılaşılan İngilizce terimlerinden bahsedecek.

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, eğitimlerine gösterilen ilginin her geçen gün artmasının kendilerini sevindirdiğini, bu arada yıllık eğitim takvimlerine de yeni başlıklar eklemeye çalıştıklarını dile getirdi. Erdoğan, “Her biri konusunda uzman isimlerden, bu tür eğitimleri alabilmek önemli bir fırsattır. Bu imkânı, üyelerimiz ile vatandaşlarımız iyi değerlendiriyorlar. Merak edenler, eğitim takvimimizi ve başvuru duyurularını, internet sitemizden takip edebilirler. Ekimdeki eğitimlerin de daha öncekiler gibi yoğun ilgiyle karşılanması bizleri mutlu etti. Başvuru kabulümüz devam ediyor; ilgi duyanlar lütfen bir an önce kayıtlarını yaptırsınlar” dedi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - DTO’da  eğitimler sürüyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör