poyrazoğlu otomotiv etiler

Dostluk maçında buluştular

Pamukkale Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı AMATEM Kliniği ve Denizli Devlet Hastanesi AMATEM Kliniği’nde tedavi gören hastalar dostluk maçında bir araya geldi.

14-04-2018 11:18

7-14 Nisan Sağlık Haftası nedeniyle PAÜ ve Denizli Devlet Hastanesi’nin AMATEM kliniklerinde tedavi görmekte olan hastalardan oluşan takımların karşılaştığı voleybol maçını Rektör Prof.Dr.Hüseyin Bağ da izledi. Hastaların psikososyal rehabilitasyonu yanında birlik olabilmek, güven duymak, mücadele etmek, boş zamanları uygun değerlendirmek gibi alkol ve madde bağımlılığı tedavisinde oldukça önemli yer tutan becerilerin geliştirilmesi  amacıyla organize edilen karşılaşmayı Denizli Devlet Hastanesi AMATEM Kliniği kazandı.

Klinik çalışanları ve hastaların oynadığı karşılaşmanın sonunda her iki takım oyuncularına da madalya verildi. Etkinliği düzenleyen spor hocalarına Rektör Bağ, teşekkür plaketi verdi. Hastaların tedavi motivasyonunu ve ekip çalışmasını esas olan alkol ve madde bağımlılığı tedavisinde klinikler arası uyumu artıran bu tür etkinliklerin düzenli olarak yapılması konusunda görüş birliğine varıldı.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Dostluk maçında buluştular
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör