etiler poyrazoğlu otomotiv

DOSTEM’de eğitim gören 11 kursiyer sertifika aldı

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü  Mesleki Eğitim Merkezince açılan mesleki eğitim kurslarını başarıyla bitiren 11 kursiyer  sertifikalarını aldı.

26-09-2019 14:16

DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi tarafından açılan drapaj tekniği ile modelistlik kursu sona erdi. Mesleki eğitimlerini başarıyla bitiren 11 kursiyer, sertifikalarını törenle aldı. Sertifika törenine Denizli Milletvekili ve DİKAB Yönetim Kurulu Başkanı Nilgün Ök, DİKAB Asbaşkanı Ayşen Zeybekci, Denizli OSB Başkanı M. Abdülkadir Uslu, Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş, DİKAB Yönetim Kurulu Üyeleri ve kursiyerler katıldı.

Denizli Milletvekili ve DİKAB Yönetim Kurulu Başkanı Nilgün Ök, “Denizli Organize Sanayi Bölgesinde DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi faaliyete geçti. Tamamen faaliyete geçtiğinde Ege bölgesinde belki de Türkiye’de, makinaları, tesisatları ve içeriği ile verdiği eğitim konusunda sayılı eğitim merkezlerinden biri olacak. Bugünde bu merkezden mezun olan ilk kursiyerlere sertifika töreni düzenlendi. Öğrencilerimizin iş hayatında güzel yerlere geleceklerine inanıyoruz. Çünkü buradan mezun olan öğrencilerimiz sanayicilerin istediği kalifiye eleman olarak mezun oluyor. Ben bu kurs merkezinin de sanayicilerimiz ile birlikte onların talepleri doğrultusunda yaşatılması gerektiğini düşünüyorum. Kursu bitiren kadınlarımıza da iş bulma konusunda yardımcı olacağız” dedi. 

Denizli OSB Başkanı M. Abdülkadir Uslu, Denizli Organize Sanayi Bölgesinin Türkiye’nin en güzel organize sanayi bölgelerinden biri olduğunu söyleyerek, “Yapı itibariyle, elektrik, su, kanalizasyon, arıtma, çevre bakımından Türkiye de örnek OSB’lerden olduğumuzu düşünüyorum. Bu sebeple eğitim bakımından hedefimiz birincilik. Buradaki kursiyerlerimize de sertifikalarını verdik. Önümüzdeki yıllarda inşallah hem kolejimizi hem mesleki eğitim merkezimizi geliştirip birde meslek yüksekokulu kurmak istiyoruz. İnşallah onda da muvaffak oluruz” diye konuştu. 

Kursiyerleri tebrik eden OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş ise, DOSTEM eğitimlerinin devam edeceğinin altını çizdi, merkezde sanayicilerin acil ihtiyaç duyduğu alanlarda eğitim düzenleyeceklerini söyledi.

Haber Merkezi

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - DOSTEM’de eğitim gören 11 kursiyer sertifika aldı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör