etiler poyrazoğlu otomotiv

Dolar bozdurdular

Makina Sanayici İşadamları Derneği Yönetim Kurulu ve üyeleri,  Türk Lirasına destek amacıyla Ziraat Katılım Bankası’nda bir araya gelerek, dolar cinsi dövizlerini bozdurdu. Dernek Başkanı Mehmet Sarı, “Makina sanayicileri olarak bize düşen görev üretimimizi artırarak ithalatın önüne geçmek” dedi.

18-08-2018 14:32

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, dövizle ilgili çağrısına uyan MAKSİAD üyesi bir grup, dolarlarını bozdurarak Türk Lirasına çevirdi. Dernek Başkanı Mehmet Sarı ve yönetim kurulu üyeleri, Ziraat Katılım Bankası önünde bir araya gelerek yaptıkları basın açıklamasının ardından bozdurdukları dolar karşılığı Türk Lirası aldılar.

Makina Sanayici İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı ve yönetim kurulu üyeleri, Ulu Cami’de kıldıkları cuma namazı sonrası Bayramyeri’ndeki Ziraat Katılım Bankası önünde bir araya gelerek basın açıklaması yaptı, “Zaman Türk Lirasına sahip çıkma zamanıdır. Zaman ülkeye sahip çıkma zamanıdır. Çünkü bu bir memleket meselesidir” yazılı, üzerinde Türk Lirası olan pankart açtı. 

Dernek üyesi 120 işadamından bir çoğunun dolar cinsi dövizlerini bozdurarak Türk Lirası’na çevireceğini yönetim kuruluna bildirdiklerini söyleyen Dernek Başkanı Sarı, “Burada bir miktar doları sembolik olarak bozduruyoruz. Üyelerimizin bir kısmı şehir dışında, bir kısmı da mazeretlerini bildirerek bu eylemimize katılamadı. Burada bozdurduğumuz dolar miktarı önemli bir miktar değil. Ancak MAKSİAD ailesi olarak üyelerimizin de sözlerini yerine getirmesiyle kampanyaya önemli bir destek vermiş olacağız. Dolar bozdurmamız sadece dış güçlerin saldırısına maruz kalan ülke ekonomisine destek amaçlı. Asıl mesele ülkemizde ithalatın fazla olması. Bizlere asıl düşen görev, makine sanayicileri olarak bundan sonra daha fazla yerli üretim yaparak ithalatın önüne geçmek” dedi. Ayhan AKAR

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Dolar bozdurdular
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör