poyrazoğlu otomotiv etiler
30 Mayıs 2020 Cumartesi

Doğalgaz zammı soba satıcılarına yaradı

Doğalgaz fiyatlarına bu yıl iki kez zam yapılması soba satıcılarına yaradı. Kış mevsiminin yaklaşması ile Denizli’de soba satıcılarında hareketlilik yaşanmaya başladı.

07-11-2019 15:47

Kentteki soba satıcıların kış mevsimi hareketliliği yaşanmaya başladı. Satıcılarda kovalı, kuzineli, tuğlalı gibi değişik türlerdeki odun, kömür sobalarının satışı yapılırken, vatandaşların en çok tercihe ettiği sobaların ise kovalı sobalar olduğu belirtildi. Soba satıcısı Önder Sezener isimli esnaf, soba fiyatlarının geçen seneye göre hemen hemen aynı fiyatlarda olduğunu ve fazla zam görmediğini ifade etti. 

Geçen seneye göre fiyatların bu sene yüzde 10 zam gördüğünü ifade eden Sezerner, bu seneki umutlarının  doğal gaza gelen zamlarda olduğunu ifade etti. Sezener, “Bu sene ki soba satışlarının biraz daha fark edeceğine inanıyoruz yani. Çünkü doğal gaz zamları biliyorsunuz bu sene oldukça arttı. Bu soba satışlarını arttıracak. Vatandaşların  daha az boru kullanarak soba kurmaları kendileri menfaatinedir. Soba satış fiyatları geçen seneye göre çok bir şey fark etmedi. Sobalara yüzde 10 zam gelmiş oldu. Soba kurulum malzemeleri boru, kova gibi ürünler zaten geçen seneyle aynı fiyatla satılıyor. Pek bir zam yok yani” dedi. 

 Mahalli Çevre Kurulu kararı gereği düşük kalorili kömür kullanılamadığını söyleyen Sezener,  “Denizli’de daha çok Soma kömürü satılıyor. Bunlar soba için en iyisi, ısınma için en iyisi. Soba satışları geçtiğimiz senelere göre çok düştü. Geçen sene iyice dip yaptı . Fakat bu sezona  iyi girdik” diye konuştu.

İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Doğalgaz zammı soba satıcılarına yaradı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör