poyrazoğlu otomotiv etiler

Doğa katliamını durdurun

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, beraberindeki heyetle Menemen’e giderek Alaniçi ve Göktepe Mahallelerine yakın ormanlık alanda 85 bin 990 metrekarede kurulacak kalker ocağı ve kırma eleme tesisi projesine karşı çıkan halka destek verdi.

16-10-2018 16:15

CHP İzmir Milletvekilleri Sevda Erdan Kılıç, Bedri Serter, Murat Bakan ile Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ve CHP Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak’ın da katıldığı toplantıda Menemenlilere seslenen CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca,  mahkemenin ağaç katliamını durdurmak için 4 aydır bilirkişi raporunun beklemesini eleştirdi.

29 Haziran günü keşif yapıldığını,  aradan geçen 4 aya rağmen bilirkişi raporunun  mahkemeye sunulmadığını belirten Karaca, “Daha önce kesinleşmiş bir yargı kararı var ama davanın kazanılma gerekçesindeki hiçbir eksiklik giderilmeden, kanuna karşı hile yoluna başvurarak sadece alanı küçülterek Valilikten bir ay içerisinde yeni bir “ÇED gerekli değildir” kararı çıkartılıp 200 yıllık ağaçlar katledilmiştir.  Burada yaşayan ve yaşamını tarımdan sağlayan yöre halkının sulama gibi hayati bir ihtiyacını giderecek sulama projesinin ÇED süreci 10 yıldır sonlandırılmazken, bir firmanın taş ocağı projesine ÇED gerekli değildir raporu verilebiliyor” dedi.

“Halka rağmen bu projeyi  yapamazlar”
İlçe Belediye Meclisi’nin AKP ve MHP’li üyelerinin düzenlenen toplantıya katılarak taş ocağına karşı mücadeleye destek vermesinin önemli olduğunu söyleyen Biçer Karaca;  “Bu birlik beraberlik devam ettiği sürece sizi birbirinize düşürmek için vaatlerde bulunup, direnişinizi kırmaya çalışacaklar. Hiçbir vaat, doğamızın yok edilmesinin, ağaçların kesilmesinin ve yaşanacak bir Türkiye hayalinden vazgeçmemizin gerekçesi olamaz. CHP örgütü ve milletvekillerimiz mücadelenizde sizinle her zaman yan yana omuz omuza olacak. Doğa katliamının sona ermesi için ne gerekirse yapmaya hazırız. Derseniz ki;  biz ağaçların kesilmemesi için gece-gündüz nöbet tutacağız,  o nöbette de tüm arkadaşlarımın yanınızda olacağının sözünü burada veriyorum” şeklinde konuştu.

Yaklaşık 200 yıllık çam ağaçlarının kesildiği alanı ziyaret eden Biçer Karaca, alana ruhsat veren İzmir Valisi’ne de, “Duyarlı olun. Vicdanlarınıza sesleniyorum. Lütfen bu kıyımı bir an önce durdurun” diye seslendi . 
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Doğa katliamını durdurun
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör