etiler poyrazoğlu otomotiv

DOÇEV’den resim yarışması 

Doğa ve Çevre Vakfı (DOÇEV), Denizli genelinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik resim yarışması düzenledi. Dereceye girenlerin ödüllendirileceği yarışma için başvurular 30 Nisan’da sona erecek. 

05-04-2018 17:48

DOÇEV, çocuk ve gençlerde çevre duyarlılığı artırmak amacıyla resim yarışması düzenledi. Yarışma ile ilgili bilgi veren DOÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Ali Abalıoğlu, “DOÇEV olarak, çevre sorunlarının azaltılması ve çözümünde, toplumda çevre duyarlılığın artırılmasında çocuklarımız önemine inanıyoruz. Çocuklarımız, gençlerimiz geleceğimizle ilgili hayallerini, tespitlerini, önerilerini resmederek çevre sorunlarının azaltılmasına ve toplumda çevre bilincinin artmasına katkı sağlayabilirler” dedi. 

Denizli Valiliği onayı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü destekleriyle ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ödüllü resim yarışması için başvurular 30 Nisan’da sona erecek.  

İlkokullarda “Su ve Yaşam”, ortaokullarda “Atık Yönetimi ve Yaşam”, liselerde ise “Sürdürülebilir Kalkınma ve Yaşam” konularında düzenlenen yarışmanın sonuçları 25 Mayıs’ta açıklanacak.

Yarışmada ilkokullar arasında birinci olan  öğrenci 1000 lira, ortaokullar arasında birinci olan öğrenciye 1 500 lira, liseler arasında ise birinci olan öğrenci de 2000 lira  para ödülü verilecek. Ayrıca, öğrencilerin, eğitim giderlerine katkı sağlamak amacıyla toplam 10 bin lira değerinde hediye çeki dağıtılacak. Ayrıca dereceye giren ve mansiyon ödülü alan öğrenciler doğa ve çevre gezisi ile ödüllendirilecek. 

Haber Merkezi 


 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - DOÇEV’den resim yarışması 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör