etiler poyrazoğlu otomotiv

Diyarbakır’dan yatırım için davet var  

Diyarbakır Sanayi ve Ticaret Odası, Denizli Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Güneydoğu Tekstil Sanayi ve İşadamları Derneği (GÜNTİAD) Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Oğurlu, Denizlili tekstil sanayicilerini Diyarbakır’da yatırım yapmaya davet etti.

03-10-2017 19:22

Diyarbakır Sanayi ve Ticaret Odası heyeti, Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yavuzçehre, Genel Sekreter Zeren Gerelioğlu ve AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Cansun Özdülger tarafından ağırlandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yavuzçehre, ziyaretçilere Denizli ekonomisi hakkında bilgi verdi. Yavuzçehre, “Denizli sanayisiyle yıllardan beri ülkenin kalkınmasına katkıda bulunan, ihracatçı bir kentimiz. Tekstil konusunda hızlı teslimat yapabilen bir iliz. Her ne kadar ev tekstili ile ünlenmiş bir il olsak da son 10 yılda moda üreten, kendi tasarımlarını yapan konfeksiyoncuların olduğu bir il haline geldik. Kadın istihdamında da Türkiye genelinde 2. Sıradayız ve bununla gurur duyuyoruz.” dedi.

Güneydoğu Tekstil Sanayi ve İşadamları Derneği (GÜNTİAD) Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Oğurlu, “6. Bölge teşviği olan bir bölgedeyiz; tekstil kent kurmaya çalışıyoruz. Diyarbakır güvenli bir bölge, bizde yaşanan sıkıntılar tüm Dünya’da yaşanan sıkıntılar” diye konuşarak Denizlili tekstil sanayicilerini Diyarbakır’da yatırım yapmaya davet etti. Diyarbakır Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hüsnü Pervane ise Diyarbakır ve Diyarbakır’daki sektörüler hakkında bilgi verdi. Pervane, Diyarbakır’daki genç nüfus oranının Türkiye oranının üzerinde olduğunu ve bu nedenle istihdama önem verdiklerini vurguladı.

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Diyarbakır’dan yatırım için davet var  
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör