poyrazoğlu otomotiv

Dikkatler Pamukkale’ye çekilecek

Pamukkale Belediyesi, 27-29 Ekim tarihleri arasında ilk kez yapılacak olan Pamukkale Spor Oyunları’na, ülke genelinden 2 bin 500 sporcunun katılımı bekleniyor.  5 branşta yarışmaların yapılacağı organizasyon ile dikkatler Pamukkale’ye çekilecek.  

24-10-2017 10:30
" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

Pamukkale Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan Pamukkale Spor Oyunları’na Denizli Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Pamukkale Üniversitesi’nin destek verdiği Pamukkale Spor Oyunları,  27- 28-29 Ekim tarihlerinde yapılacak.

27 EKİM’DE KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ İLE BAŞLAYACAK 
Ülke genelinden 2 bin 500’ün üzerinde sporcunun katılması beklenen Pamukkale Spor Oyunları, 27 Ekim tarihinde kortej yürüyüşü ile başlayacak.  Pamukkale Spor Oyunları’nın açılış etkinliği Vali Recep Yazıcıoğlu Parkı’nda gerçekleştirilecek. 28 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan Şehir Bisiklet Turu ile Denizli caddeleri renklenecek. Aynı gün, 3x3 Dünya Mirasları Turnuvası tanıtımı, balondan Basket Atma Yarışması, Basketbol Turnuvası ve Adem Kılıçcı ile Mücahit Kulak’ın gösteri maçı Karate Turnuvası, Kick Boks Turnuvası  ile devam edecek.  
Etkinlik 29 Ekim Pazar günü ise Yamaç Paraşütü ve Yelken Kanat gösterileri, Okçuluk Turnuvası ve Yarı Maraton Halk Koşusu etkinlikleri ile sona erecek.    

HEDEF ULUSLARARASI HALE GETİRMEK
Etkinlik hakkında bilgi veren Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Tarihi ve doğal güzelliğin başkenti olan Pamukkale’yi çok daha tanınır hale getirmek için bu organizasyonu planladık.  İlçemiz sadece travertenler, termal sağlık değil sporla da anılması için bu önemli organizasyonu organize ettik. 27-29 Ekim tarihleri arasında Pamukkale’ye yüzlerce ünlü sporcu gelecek. Biz Cumhuriyet Bayramı coşkusunu bu oyunlarla birlikte kutlamak istiyoruz. 5 dalda ödüllü yarışmalar olacak ayrıca 9 dalda da spor etkinliği yapılacak. Pamukkale Spor Oyunları’ndaki amacımız uluslararası hale getirip, geleneksel olarak her yıl katılımın arttığı bir organizasyon olması. Kısa sürede bu hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum. Pamukkale Spor Oyunları ile Dünya’nın gözünü burada olacak “ dedi.
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Dikkatler Pamukkale’ye çekilecek
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör