poyrazoğlu otomotiv etiler

Dijital hastane çalıştayı 

Sağlık Bakanlığı, Medipol Üniversitesi ve HIMSS Avrupa işbirliğiyle yürütülen çalışmalar kapsamında Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ev sahipliğinde Dijital Hastane Değerlendirme Çalıştayı ve E – Nabız eğitimi düzenlendi. 

09-07-2018 18:26
" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

Hastanelerin Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen HIMSS EMRAM Seviye 6 ve Seviye 7 hedeflerine ulaşabilmesi için düzenlenen Dijital Hastane Değerlendirme Toplantısı,  Denizli İl Sağlık Müdürlüğü organizasyonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Denizli ile birlikte Afyon, Aydın, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak illerindeki hastanelerin yöneticileri katıldı.  

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan çalıştay Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk’ün yaptığı açılış konuşmasıyla devam etti. Uz. Dr. Berna Öztürk Denizli’deki kamu hastanelerinin tamamının HIMSS EMRAM Seviye 6 kriterlerini yerine getirerek Türkiye’de bir ilke imza attığının altını çizdi. 

Öztürk; “Bakanlığımızın sağlıkta gelişim ve dijital dönüşüm hedefleri doğrultusunda Dijital Hastane çalışmalarını ilimizde bulunan 10 kamu hastanesinde başlattık.  Bu kapsamda tıbbi süreçlerde bilim teknolojilerini azami düzeyde kullanmaya başladık. Bu sayede tüm tıbbi cihazlar otomasyon sistemi ile entegre edildi, hastanelerde kağıt kullanımı asgari seviyeye indirildi, mobil uygulamalar hayata geçirildi, hasta tedavilerinde oluşabilecek insan hatalarının önüne geçebilecek klinik karar destek sistemleri uygulamaya konuldu” dedi. 

Uygulamaların tamamının ekstra harcama yapılmadan hastane kaynaklarıyla yapıldığını vurgulayan Öztürk, “Çalışmalar sonunda ilimizde bulunan 10 hastane aynı anda Dijital Hastane Seviye 6 ünvanını alarak, Türkiye’de bir ilke imza attık.  Bu başarıda büyük emeği bulunan tüm sağlık çalışanlarımızı tekrar tebrik ediyorum. Bundan sonraki süreçte hastanelerimizin HIMSS EMRAM Seviye 7’yi alması için çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz” diye konuştu. Toplantıda illerin yetkilileri de yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.  

Haber Merkezi 


 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Dijital hastane çalıştayı 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör