etiler poyrazoğlu otomotiv
12 Aralık 2019 Perşembe

Dev tesiste perde açıldı

Açılışı geçen hafta yapılan Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi, ilk tiyatro oyununa  ev sahipliği yaptı. Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu Geç Kalanlar isimli oyun büyük beğeni topladı. 

18-03-2019 14:48

Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği en önemli projelerden biri olan Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde perde açıldı. Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nca hazırlanan Geç Kalanlar adlı oyun tiyatro severlerle buluştu. Usta oyuncu Pervin Ünalp’in yazıp yönettiği oyun, Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Fatma Yıldız Salonu’nda ilk kez sahnelendi. Oyunu Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı ve davetliler izledi.

Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Fatma Yıldız Salonu’nda ilk kez bir tiyatro oyunu sahneleneceği için  özel bir ana tanıklık ettiklerini söyleyen Başkan Osman Zolan, “Kongre ve Kültür Merkezimizin açılışını yapmıştık ama bu salonu hiç kullanmamıştık. Bugün ilk defa bu salonumuzu kullanıyoruz. Bu salonumuz akustiği ile döner sahnesiyle tiyatro oyunları için dizayn edildi. Salonumuz hayırlı uğurlu olsun. Emek veren yönetmenize ve oyuncularımıza çok teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum. Sanatımız daim olsun” diye konuştu.

Devlet Tiyatroları sanatçılarından Pervin Ünalp yazıp, yönettiği Geç Kalanlar adlı oyun, günümüzde yaşanan insan ilişkilerinin ele alıyor. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Dev tesiste perde açıldı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör