etiler poyrazoğlu otomotiv
27 Haziran 2019 Perşembe

DESKİ  kapakların çalınmasından şikayetçi oldu

Sarayköy ilçesinde rögara düşen 90 yaşındaki Asiye Çetin yaralandı. Olay ile ilgili açıklama yapan DESKİ Genel Müdürü Mahmut Güngör, "Ekiplerimiz bir aydır yoğun şekilde çalışıyor fakat bugüne kadar 150 rögar kapağı çalındı" dedi. 

11-01-2019 11:17

Sarayköy’de dün tansiyonunu ölçtürmek için Aşağı Mahalle’deki komşularına giden 90 yaşındaki Asiye Çetin yaklaşık yarım metrelik rögara düştü.  Çetin'in yardım çağrısını duyan komşusu Celalettin ile oğlu Taner Cem Tezel, yaşlı kadını bulunduğu yerden çıkardı.  Elinde ve yüzünde doku zedelenmesi oluşan Çetin, kaldırıldığı Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi olduktan sonra taburcu edildi. 

Çetin, gazetecilere, üzeri açık rögarın etrafında herhangi uyarıcı bir levhanın bulunmadığını söyledi. Yürürken birdenbire boşluğa düştüğünü anlatan Çetin, "Eve yaklaştığımda kendimi çukurda buldum. Bağırınca komşularım düştüğüm yerden çıkardı. Orada 3 tane rögar çukuru vardı. Olaydan sonra hemen kapatılmış. Yaralanmama rağmen şikayetçi olmadım" diye konuştu. 

"150 rögar kapağı çalındı"

Komşusu Celalettin Tezel de rögar çukurunun, yaşlı teyzenin düşmesinin ardından hemen kapatıldığını söyledi.  Denizli Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürü Mahmut Güngör ise ilçede altyapı çalışmalarının devam ettiğini belirterek, "Ekiplerimiz bir aydır yoğun şekilde çalışıyor fakat bugüne kadar 150 rögar kapağı çalındı. Bununla ilgili suç duyurusunda bulunduk. Teyzenin düştüğü sokaktaki rögarların kapağı 4 gün önce takılmıştı. Akşam ne hikmetse kapaklar yok oluyor ve bu kaza meydana gelmiş" diye konuştu. AA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - DESKİ  kapakların çalınmasından şikayetçi oldu
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör