poyrazoğlu otomotiv etiler

Ders kitapları yazımında sona gelindi

Liselerde okutulacak olan 15 ders kitabının yazımı, Denizli’de 41 kişilik komisyon tarafından gerçekleştiriliyor.

08-12-2017 17:09

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Eğitim Genel Müdürlüğü’nce yeni müfredat doğrultusunda liselerde okutulacak olan 15 ders kitabının yazımı, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda görevli öğretmenler ve Pamukkale Üniversitesi akademisyenlerinden oluşan 41 kişilik komisyon tarafından gerçekleştiriliyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz,  Denizli 80.Yıl Bağbaşı Öğretmenevi’nde, Müdür Yardımcısı Şener Bayram ve komisyon üyelerinin de katıldığı kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltı öncesinde İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Bakanlığımız tarafından yeni müfredat programı 2017-2018 eğitim-öğretim yılında uygulanmaya başlandı. Toplamda 51 dersin müfredatı yenilendi. Yenilenen müfredat formatör öğretmenler vasıtası ile ilimiz geneli öğretmenlerimize anlatıldı. 

DEĞİŞEN MÜFREDATA UYGUN
Değişen müfredatla birlikte liselerde okutulacak ders kitapları MEB bünyesinde görevli öğretmenlerce yazılıyor. MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce ders kitabı olarak okutulacak 15 ders kitabı ilimizde oluşturulan 6 komisyonda 32 öğretmen ve Pamukkale Üniversitesinden 9 akademisyen tarafından yazılıyor.  Kitap yazma komisyonlarımız özveri ile gece-gündüz demeden tam zamanlı çalışıyorlar” dedi

YAZIM VE GRAFİK TAMAMLANDI
Kitapların ünite bazında hazırlandığını belirten Müdür Oğuz, “Komisyonlardaki görevli öğretmenlerimizce yazımı ve grafik çalışmaları tamamlanan üniteler Milli Eğitim Bakanlığa kontrol için beklemeden gönderiliyor. Bakanlık tarafından incelendikten sonra yapılan geri dönüşler doğrultusunda yeniden çalışmalar yapılıyor. Bugüne kadar gönderdiğimiz kısımlarda ülke genelindeki en az düzeltme dönüşlerini alıyoruz. İlimizin bu konuda da üst sıralarda olması bizleri onurlandırıyor. Aksi bir durum oluşmadığı sürece 2018 Ocak ayının sonlarına doğru tüm kitaplarımızın yazımı tamamlanacak. 2018-2019 eğitim öğretim yılında da ülke genelinde ders kitabı olarak kullanılacaktır. Yaptıkları özverili çalışmalardan dolayı komisyonda görevli öğretmenlerimize ve akademisyenlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi. 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Ders kitapları yazımında sona gelindi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör