poyrazoğlu otomotiv etiler

Denizlili yazar Ali Kayadibi’nin ilk kitabı çıktı 

Medya ve iletişim dünyasında 35 yılı geride bırakan Denizlili gazeteci-eğitimci yazar Ali Kayadibi, “Konuşuyorum o halde varım” kitabıyla yazarlığa adım attı.

20-12-2017 15:55

Denizlili Gazeteci – eğitimci yazar Ali Kayadibi, gelişen iletişim teknolojileri ve karmaşık sosyal hayat düzeninde insanın yeni iletişim becerileri kazanmadan başarılı ve tatmin edici bir yaşam sürdürmesinin imkansız hale geldiğini söyledi. İnsanın, toplum içinde varlığını göstermek için olağanüstü çaba sarf ettiğini, ancak her bireyin aynı ölçüde başarılı olamadığı görüşünü savunan Kayadibi, “Toplum içinde varlık gösterme arzusu, çoğunlukla görsellikler sosyal medya aracılığıyla paylaşılarak tatmin duygusu yaşanmak isteniyor. Ancak kişinin, kendini ifade etme duygusu ve ihtiyacı tamamlanmıyor. Oysa saygınlık kazanmak ve birlikte yaşanılan bireylerin kalıcı onayını almak konuşarak sağlanıyor. Bu gerçeklikten yola çıkarak yazdığım kitabın yararlı bir katkı sağlayacağını umut ediyorum” dedi.

DÜNYA BİR SÖZLE KURULUR VEYA YIKILIR
Konuşmanın insanın uzun tarihindeki yerinin yazıyla kalıcı hale geldiğini belirten gazeteci - yazar Ali Kayadibi, kimi zaman bir sözün savaş çıkardığını, kimi zaman da yeni bir dünyanın tek sözle kurulduğunu söyledi. Kayadibi, “Konuşarak ama etkili ve güzel konuşarak her sorunun çözülebileceğine bir şans tanınmasını istiyoruz. Sözel iletişim ve bunu destekleyen içten samimi bir beden dilinin öğrenmekten geçtiğine inanıyoruz. Kitabıma ‘Konuşuyorum o halde varım’ adını, Fransız düşünür Descartes’ın 420 yıl önce düşüncenin varlık gösterme biçiminin ilk adımı olduğuna vurgu yapmak için seçtim. Varlığımızı göstermenin, kalıcı saygınlık kazanmanın devamı da ancak güzel ve etkili konuşmakla olduğuna herkes tanık olmuştur. Konuşmalarıyla üzerimizde kalıcı etki bırakan insanlar gibi olmanın, ancak bilgi ve uygulamayla mümkün olduğu da bilinmeli. Dileğim harika bir geleceğin, güzel bir dünyanın ancak etkili ve güzel konuşarak kurulabileceğinin toplum bilincine yerleşmesidir” diye konuştu.
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Denizlili yazar Ali Kayadibi’nin ilk kitabı çıktı 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör