etiler poyrazoğlu otomotiv
26 Ağustos 2019 Pazartesi

Denizlili pedallar fırtına gibi esti

Türkiye Bisiklet Federasyonunun 2019 faaliyet programının ilk yarışı olan Türkiye Şampiyonası 1. Etap Puanlı Yol Yarışları Mersin'de yapıldı. 17 sporcuyla şampiyonaya katılan Denizli, 8 yarışın 5’inde kürsüye çıktı.

07-02-2019 18:11

Türkiye Şampiyonası 1. Etap Puanlı Yol Yarışları 10 kategoride 34 ilden 445 sporcunun katılımıyla Mersin'de tamamlandı. Yer yer güneşli ve yağışlı hava altında koşulan yarışta sporcular dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele etti.Gökşin Kimya sponsorluğunda Pamukkale Gençlik, Sorisa, Cavidil ve Telekomspor kulüplerinden 4 kategoride 17 sporcu ile Mersin’e giden Denizlili bisikletçiler, 8 yarışın 5’nde kürsüde yer almayı başardı. 

Urcu’dan çifte zafer

Yarışmaların ilk gününde yağmurlu havada koşulan 96 km mesafeli Büyükler Yol Yarışını, Pamukkale Gençlik Spor Kulübünden Süleyman Urcu kazandı. İkinci gün yapılan yapılan 40 km uzunluğundaki kriteryum olarak adlandıran şehir içi sürat yarışını da güzel bir sprintle kazanan Urcu, bisiklet otoriterlerinden tam not aldı. Master kategoride yarışlara katılan Hakan Yıldırım, 60 km’lik yol yarışında tekerlek farkıyla ikinci sırada yer almasına karşın kriteryum yarışında rakiplerine şans tanımadı ve çizgiyi en önde geçerek Türkiye Şampiyonu olmayı başardı. 

Denizli damgası

115 sporcunun katıldığı Yıldız B kategorisi Kriteryum yarışında 14 yaşındaki Musab Arabacı yarışı ikinci sırada tamamlayarak kariyerinin üçüncü yarışında kürsüye çıkmaya başardı. Yarışmalar sonunda Büyük ve Master takım klasmanında Denizlili bisikletçiler Türkiye ikincisi olurken, Yıldız B takım klasmanında ise dört kategorinin üçünde kürsüde yer alarak büyük bir başarıya imza attı.

Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Denizlili pedallar fırtına gibi esti
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör