etiler poyrazoğlu otomotiv
12 Aralık 2019 Perşembe

Denizlili muhtarlardan vatandaşlara davet

Hacı Kaplanlar Mahalle Muhtarı Necdet Kunduracı ve Zeytinköy Mahalle Muhtarı Serkan Kar, Denizli Büyükşehir Belediyesi mahalle muhtarlarının başkanlığında oluşturulan "Benim Mahallem" projesi kapsamında,  8 mahallede etkinlikler düzenlendiğini belirtti. Muhtarlar, gerçekleştirilen etkinliklere mahalleli tarafından ilgi gösterilmediğini belirterek, aileleri ve çocukları etkinliklere davet etti.

19-07-2017 18:22

Denizli Büyükşehir Belediyesi mahalle muhtarlarının başkanlığında oluşturulan ve ilk olarak 8 mahallede başlatılan "Benim Mahallem" projesi kapsamında etkinlikler düzenleniyor. Hacı Kaplanlar Mahalle Muhtarı Necdet Kunduracı, bu proje ile mahalle sakinlerini yeninden tanışmasını ve kaynaşmasını sağladıklarını belirterek, “Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle 8 mahallede etkinlikler düzenleniyor. Ancak vatandaşlarımız bu etkinliklere ilgi göstermiyor. Biz istiyoruz ki, 7’den 70’e mahallemizde bulunan vatandaşlarımız bir araya gelsin. Vatandaşlarımızın da katkılarıyla eski mahalle kültürünü yakalayabiliriz. Etkinliklerimizin amacı, vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın kaynaşmasını sağlamaktır. Ailelerden özellikle bu sıcak havalarda dışarıya çıkamayan çocuklarını, bizlere emanet etmesini istiyoruz” diye konuştu.

Zeytinköy Mahalle Muhtarı Serkan Kar ise, “Her şey mahallemizde bulunan vatandaşlarımız için. Mesela, bu proje kapsamında mahallemizde bulunan vatandaşlarımızı Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi'ne (KETEM) götürerek ücretsiz kanser taraması yaptık. Taramalar sonucunda iki kişiye erken tanı konuldu. Programlara katılım sayısı olduğu için bizler, mahallelilerimizin düzenlenen programlara katılmasını istiyoruz. Etkinliklerde yemekten güvenliğe kadar her şey düşünülüyor. Tek isteğimiz bu tarz programlara katılım sayısının çok olması” diye ifade etti.

Kahraman KAHRAMAN

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Denizlili muhtarlardan vatandaşlara davet
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör