poyrazoğlu otomotiv etiler
30 Mayıs 2020 Cumartesi

Denizlili işadamı Zorlu, öğrencilere altın öğütler verdi

Denizli Ticaret Odası’nın AYSİAD’la düzenlediği Hayalimdeki İş İnsanı Resim ve Kompozisyon Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler, Manisa'daki Vestel City'i gezdi. Öğrenciler, öğretmenleri ve velileriyle, Vestel’in sahibi Ahmet Nazif Zorlu ile de bir araya geldi. Zorlu öğrencilere, “Her şeyin başı hayal kurmaktan geçiyor. Hayal edin ancak hayalci olmayın” tavsiyesinde bulundu.

26-06-2019 14:41

DTO, Hayalimdeki İş İnsanı Resim ve Kompozisyon Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödül olarak Vestel City gezisi düzenledi. DTO Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen ile AYSİAD Başkanı Mahmut Catlık’ın yalnız bırakmadığı öğrencilere, danışman öğretmenleriyle velileri de eşlik etti. 1,3 milyon metrekare alan üzerine kurulu dev fabrikada üretilenler hakkında çalışanlarından bilgi alan öğrenciler, daha sonra Zorlu Holding sahibi Ahmet Nazif Zorlu ile de bir araya geldi.

Gençlere önemli tavsiyelerde bulunan Zorlu, başarılı olmak için çalışmanın önemini vurgulayarak, “Öncelikle, ülkemizi düşüneceksiniz. Ülkeniz olmazsa, hiçbir şeyiniz olmaz. Bu bilinçle hareket etmelisiniz. Kalkınmış ülkelerin insanları, her şeyden önce ülkelerini düşünürler. Sonra da çalışacaksınız ve dürüst olacaksınız. Bu sayede, fabrika sahibi, iyi bir mühendis, genel müdür veya bir yerde yönetim kurulu başkanı olabilirsiniz” dedi.

Öğrencilerden yerli malını tercih etmelerini isteyen  Zorlu, “Tüketim toplumu değil üretim toplumu olmalıyız ve kendi malımızı kullanmalıyız. Avrupa’ya ihracat yapıyoruz ancak, Avrupalıların ürettiği malı kullanıyoruz. Bu, kendimize özgüvenimizin olmadığını gösteriyor. Çocuklarımızı, iyi yetiştirmeliyiz. Hayal güçlerini, üretime kazandırmalıyız. Sevgili çocuklar, hayal kuracaksınız ama hayalci olmayacaksınız. İcatlar ve inovasyonlar yaptığımız vakit, ülkemiz daha da kalkınacaktır. Bunu yapmadığımızda ise, tüketim toplumu oluruz ve fakirleşiriz” uyarısında bulundu. Zorlu, Vestel Şirketler Grubu’nun kendi sektöründe ihracat lideri olduğunu 155 ülkeye 2 milyar 700 milyon dolar ihracat gerçekleştirdiklerini söyledi. 

DTO Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen ise, yeni neslin ufkunu açacak her türlü çabayı önemsediklerini ve katkı sağlamaya çalıştıklarını ifade etti. Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Denizlili işadamı Zorlu, öğrencilere altın öğütler verdi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör