poyrazoğlu otomotiv etiler
23 Şubat 2019 Cumartesi

Denizlili fotoğraf sanatçısına büyük ödül

Büyükçekmece Belediyesi ve Büyükçekmece Fotoğraf Derneği (BÜFOD) işbirliğiyle Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu onaylı Güler Ertan 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda Denizlili fotoğraf sanatçısı Oğuz Miraç Sönmez, Dünyada Dans kategorisinde altın madalyayı alırken, En İyi Fotoğrafçı Ödülü’nün de sahibi oldu. 

28-06-2018 18:04

Bu yıl Prof. Güler Ertan adına düzenlenen Büyükçekmece Belediyesi 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması, Serbest Renkli, Serbest Siyah-Beyaz ve Dünyada Dans olmak üzere üç kategoride gerçekleştirildi. Yarışmaya 38 ülkeden 1290 fotoğrafçı 8 bin 300 eserle katıldı. FIAP Başkanı Ricardo Bussi, İbrahim Zaman, Prof. Güler Ertan, Burak Şenbak ve Reha Bilir'den oluşan seçici kurulun değerlendirmesi sonucunda her kategoride ilk 3'e girme başarısını elde eden sanatçılar  FIAP Altın, Gümüş ve Bronz madalyası ile ödüllendirildi. Ayrıca her kategoride 6'şar adet FIAP Mansiyon ve 25'er adet sergileme ödülü verildi.

Dünyanın en prestijli fotoğraf yarışmalarından biri olan 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda Denizlili fotoğraf sanatçısı Oğuz Miraç Sönmez önemli dereceler elde etti. Denizlili diş hekimi Oğuz Miraç Sönmez, Dünyada Dans kategorisinde “Dance” isimli fotoğrafıyla altın madalya kazandı.  Yarışmada dört fotoğrafı ödüle değer bulunan Oğuz Miraç Sönmez, FIAP En İyi 
Fotoğrafçı Ödülü’nün de sahibi oldu. 

Yarışmada dört eserinin ödül aldığını ve En İyi Fotoğrafçı Ödülü’ne layık görüldüğünü belirten fotoğraf sanatçısı Oğuz Miraç Sönmez, “Bu yarışma fotoğraf sanatı açısından önemli bir organizasyon. 38 ülkeden 1290 fotoğraf sanatçısı katıldı. 8 bin 300 eser arasından dört çalışmamın ödüle değer bulunması, Dance isimli çalışmamın altın madalya alması ve en iyi fotoğrafçı seçilmem benim için büyük gurur. Yarışmada Denizli’yi en iyi şekilde temsil etmenin mutluluğunu yaşıyorum” dedi.
Osman Nuri BOYACI
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Denizlili fotoğraf sanatçısına büyük ödül
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör