etiler poyrazoğlu otomotiv
19 Kasım 2018 Pazartesi

Denizli’ye yeni bir yüzme havuzu daha

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, yapımı devam eden Anafartalar-Dokuzkavaklar Kapalı Yüzme Havuzu’nda incelemelerde bulundu. Bölgenin çekim merkezi haline gelecek yüzme havuzunda sona gelindiğini belirten Başkan Zolan, Kayıhan ve İncilipınar’ın ardından Denizli’nin yeni bir yüzme havuzuna daha kavuşacağını kaydetti. 

30-06-2017 19:38

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin, kent merkezine 3, ilçelere ise 4 olmak üzere bir yılda yapılacak toplam 7 yüzme havuzu projesinden biri olan Anafartalar-Dokuzkavaklar Kapalı Yüzme Havuzu’nda sona gelindi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın, Fen İşleri Dairesi Nuriye Çevni ve beraberindekiler çalışmaları hızla devam eden kapalı yüzme havuzunda incelemede bulundu. 3 bin 870 metrekare inşaat alanına sahip Anafartalar-Dokuzkavaklar Kapalı Yüzme Havuzu projesinde yarı olimpik yüzme havuzu,  eğitim havuzu,  çok amaçlı salonlar, kafeterya, idari alan,  antrenör odaları, doktor odası, soyunma odaları ve engelli tribünü yer alacak. Kaba inşaatı tamamlanan ve tesisat, fayans, boya, kompozit işlemleri yapılan tesis kısa süre içerisinde tamamlanarak hizmete alınacak. 

“BÖLGEYE HİZMET EDECEK”

Başkan Osman Zolan, Anafartalar-Dokuzkavaklar Kapalı Yüzme Havuzu’nun tüm bölgeye hizmet edeceğini belirterek, “İnşaatımız hızlı bir şekilde ilerliyor. Kısa süre içerisinde buradaki çalışmaları tamamlayarak havuzumuzu halkımızın hizmetine sunacağız” dedi. Anafartalar-Dokuzkavaklar Kapalı Yüzme Havuzu’nun bölgenin çekim merkezi olacağını kaydeden Başkan Osman Zolan, “Burada düzenleyeceğimiz ücretsiz yüzme kurslarımız ile hanım kardeşlerimize, çocuklarımıza, gençlerimize yüzmeyi öğreteceğiz. Biz bu havuzları yaparken ‘Denizli’de yüzme bilmeyen kalmayacak’ sloganı ile yola çıkmıştık. Hedeflerimizi bir bir yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Anafartalar-Dokuzkavaklar Kapalı Yüzme Havuzu, şimdiden şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Denizli’ye yeni bir yüzme havuzu daha
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör