poyrazoğlu otomotiv etiler

Denizli’ye termal iyi geldi

Denizli Büyükşehir Belediyesi ile DENTUROD’un turizmi hareketlendirmek için 3 yıl önce hayata geçirdiği ‘Termal İyi Gelir’ kampanyası bu sene yurt içi ve yurtdışındaki açık hava, sosyal medya, yazılı ve görsel basın ile fuarlarda etkin bir şekilde devam edecek. Kampanyanın bu yıl tanıtım yüzü  ünlü oyuncu ve model Özge Ulusoy olacak.

14-04-2018 11:34

 

Denizli’yi ve özellikle Pamukkale’yi etkin bir şekilde tanıtmak amacıyla 2016 yılında Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) işbirliğiyle  hayata geçirilen ‘Termal İyi Gelir’ projesi bu yıl da çeşitli aktivitelerle devam ettirilecek.

Projenin Denizli turizmine katkısı, açıklanan rakamlarla ortaya konuldu. Termal İyi Gelir’in hayata geçtiği 2016 yılında Pamukkale’ye gelen turist sayısı 889 bin 931 kişi olurken, bu rakam 2017’de 1 milyon 524 bine yükseldi.  Geçen yıl, bir önceki yıla göre Türkiye’ye gelen turist sayısı yüzde 28 oranında artarken, Pamukkale’ye gelen turist sayısındaki artış ise rekor bir seviyede yükselerek yüzde 71 olarak gerçekleşti.

Kampanyanın bu yıl yapılacak etkinlik takvimiyle ilgili Karahayıt Colossae Otel’de basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen, marka sahibi  Mukaddes Başkaya ve model Özge Ulusoy katıldı. 

 Kampanya bu yıl yurt içi ve yurtdışındaki açık hava, sosyal medya, yazılı ve görsel basın ile fuarlarda etkin bir şekilde devam edecek. Bu yıl kampanyanın reklam yüzü ünlü oyuncu ve model Özge Ulusoy olurken, reklam kampanyasının çekimlerinde Mukaddes Başkaya’nın sahibi olduğu SHIKKA markasının ürünleri tercih edildi. Fotoğrafları da ünlü fotoğraf sanatçısı Gökhan Çırak’ın çekeceği açıklandı.

 

Ayhan AKAR

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Denizli’ye termal iyi geldi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör