etiler poyrazoğlu otomotiv

Denizli’ye atanan 95 hekim göreve başladı

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan 88. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Genel ve Mazaret Kurası’yla Denizli’ye 95 hekim atandı. Ataması yapılan pratisyen hekimlerin 72’si ilçelerde, 23’ü ise kent merkezindeki  sağlık kuruluşlarında göreve başladı. 

05-10-2019 13:41

Sağlık hizmetleri bakımından önemli bir noktada bulunan Denizli, 95 yeni hekim ataması ile daha da güçlendi. Denizli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından merkez ve İlçelerde ki ihtiyaca göre talepte bulunulan hekim kadrolarına, Sağlık Bakanlığı 88. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Mazeret ve Genel Kurası ile 95 pratisyen hekim atandı.  Ataması gerçekleşen hekimler merkez ve ilçelerde hastaneler, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezleri ve Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları’nda görevlerine başladı.

“Sağlık ordumuz daha da güçlendi”

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, son atamalar ile Denizli’de sağlık kadrosunun genişleyip güçlendiğini belirterek hekimlere başarılar diledi. Denizli’de bakanlığa bağlı  460 uzman doktor, 496 pratisyen doktor, 121 diş hekimi, 6 uzman diş hekimi, 3 bin 768 hemşire, ebe ve diğer sağlık personeli, 661 sağlık hizmetleri dışı personel ve 1 644 sürekli işçi olmak üzere toplamda 7 bin 156 personelle hizmet  verdiklerini söyleyen Öztürk, “ Buna Üniversite ve özel sağlık tesislerini de eklersek toplam 13 bin 347 personel ile Denizli halkımıza sağlık hizmeti sunuyoruz. Kimi zaman sağlık tesislerimizde özellikle ilçe hastanelerimizde hekim sıkıntısı yaşadığımız dönemler oluyor. Bunu da Merkez hastanelerimizden ya da büyük ilçe hastanelerimizden ihtiyaç olan sağlık tesisimize görevlendirmeler ile çözmeye çalışıyorduk. Bu yüzden de ilimizin hekim ihtiyaçları doğrultusunda Bakanlığımızdan hekim taleplerimiz oldu. Talebimiz doğrultusunda; ilçelerimize 72, Merkez’e 23 olmak üzere 95 tabip ataması gerçekleşti” dedi. 

Atamalarla zaman zaman yaşadıkları hekim sıkıntısının sona ereceğini belirten Öztürk, “Son atamalarla daha da güç kazanan sağlık ordumuz ile Denizli’de proje ve hizmetlerde yine ilkleri yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

Haber Merkezi

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Denizli’ye atanan 95 hekim göreve başladı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör