poyrazoğlu otomotiv etiler

Denizli yağmura teslim

Denizli'de etkili olan şiddetli yağış nedeniyle bazı ev ve iş yerlerini su bastı, trafikte aksamalar yaşandı. Her sağanak yağışta yağmur sularının biriktiği Gazi Bulvarı Merkez Bankası önünde yine aynı sahneler yaşandı, işyerlerini su bastı. Bazı mahallelerde mahsur kalan 7 vatandaş, görevliler tarafından tahliye edildi.

11-10-2018 12:04

Kent merkezinde akşam şiddetlenen yağış hayatı olumsuz etkiledi. Vatandaşlar, aniden bastıran dolu ve yağıştan korunmak için saçak altlarına sığındı. Trafiğe kapalı olan ve belediye otobüslerinin kullandığı Gazi Mustafa Kemal Bulvarı Merkez Bankası karşısındaki iş yerlerini de aşırı yağış nedeniyle su bastı. Araçların trafikte ilerlemekte güçlük çektiği caddede halk otobüslerinin içini de su bastı. Bazı otobüsler kaldırıma çıkarak caddelerdeki su birikintisinin tahliye edilmesini bekledi. İtfaiye ekipleri, rögar kapaklarını açarak biriken suları tahliye etti. İş yerlerinin sahipleri de belediye ekiplerinin yardımıyla biriken suyu boşalttı. Yağış nedeniyle yollarda toplanan rusubat görevlilerce temizlendi. 

Yağmur sularının biriktiği bazı yol ve mahallelerde mahsur kalan 7 vatandaş, görevliler tarafından tahliye edildi. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri 16 araç, 45 personel ve 25 motopomp ile tahliye işlemlerini gerçekleştirdi. Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü de 60 personel, 20 motopomp, 8 vidanjör, 3 kanal açma ve 7 ızgara temizleme aracı ile sahada hizmet verdi. Ekipler yağış dolayısıyla 284 su baskını ihbarına müdahale etti.

Dükkanları su içinde kalan saatlerce suyu arıtmak için çaba harcadı. Sel felaketinde bazı esnafların malları zarar görürken, bazıları da mallarını son anda kaldırarak kurtarabildi. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'ndaki iş yeri sahipleri, her yağmurda dükkanlarının su içinde kaldığını belirtti. Yetkililere seslenen esnaflar, cadde üzerinde bir an önce bir önlem alınması gerektiğini söyledi. 

“Artık dükkan temizlemekten yorulduk” 

İş yerini sel basan ve saatlerdir temizlik yaptığını aktaran Ali Tanrıverdi isimli esnaf, her yıl 2-3 kez bu sıkıntıyı yaşadıklarını belirtti. Artık dükkan temizlemekten yorulduklarını ifade eden Tanrıverdi, “Yağmur hızlı başlayınca elimizden geldiği kadar önlemimizi aldık, bütün ürünlerimizi yukarı kaldırdık. Yine de pisliği bize kalıyor. Bir an önce bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Bu yoldaki kanal sistemi mi düzeltilecek yoksa öne bariyer mi çekilecek? Nasıl bir çözüm olacaksa yetkililerimizden çözüm bekliyoruz” dedi.

Kale’de tente çöktü

Kale ilçesinde de akşam aniden bastıran yağış ve dolu nedeniyle bazı iş yerlerinin önündeki tenteler çöktü. Çarşı Meydanı'nda da kaldırım boyuna ulaşan yağmur suları nedeniyle araçların sürücüleri yolda ilerlemekte güçlük çekti.  Çarşı Meydanı'nda da kaldırım boyuna ulaşan yağmur suları nedeniyle araçların sürücüleri yolda ilerlemekte güçlük çekti. 

AA-İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Denizli yağmura teslim
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör