etiler poyrazoğlu otomotiv
27 Haziran 2019 Perşembe

Denizli ve Urfa’da görme engelli öğrenciler için okul kütüphanelerine  kitap bağışı yapıldı

Denizli’nin tekstil devlerinden Ozanteks Tekstil,  Ar-Ge Merkezi öncülüğünde, görme engellilerin hayatına dokunan önemli bir projeyi hayata geçirdi. Braille alfabesiyle yazılmış kitaplar Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Denizli Görme Engelliler Ortaokulu ile Şanlıurfa Haliliye Görme Engelliler Ortaokulu Kütüphanesine bağışlandı.

11-01-2019 12:03

 Ozanteks Ar-Ge Merkezi’nin görme engelliler için gönüllü okuyuculuk konusunu araştırması ile başlayan süreç,  “Öncelikle en yakınımızdaki arkadaşlara destek olmalıyız” sloganıyla sosyal sorumluluk projesine dönüştü. Ar-Ge Merkezi Yöneticileri, Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Denizli Görme Engelliler Ortaokulu Müdürü Mahmut Çiçek’le iletişime geçti. 

Okul Müdürü Mahmut Çiçek’in, tüm görme engelli öğrencilerin okumayı bildiklerini, Braille alfabesiyle yazılan kitapları okuyabildiklerini, kitabı dinlemekten çok okumanın çok daha etkili olduğunu belirtmesi üzerin harekete geçen Ozanteks  Ar-Ge Merkezi Yöneticisi, Personel Müdürü ve beraberindeki şirket çalışanları, görme engelliler için önemli olan Braille kitap kampanyası başlattı. 

Kitaplar okullara gönderildi

Kampanya kapsamında hazırlanan kitapları Denizli Görme Engelliler Ortaokulu’na teslim eden Ozanteks Ar-Ge Merkezi yöneticileri, Şanlıurfa Haliliye Görme Engelliler Ortaokulu’na da Braille alfabesiyle yazılan kitapları kargoyla  gönderdi. 

Kitapları teslim alan Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Denizli Görme Engelliler Ortaokulu Denizli Görme Engelliler Ortaokulu Müdürü Mahmut Çiçek  ile Şanlıurfa Haliliye Görme Engelliler Ortaokulu Müdürü Mehmet Uluğ,  kütüphanelerine yapılan anlamlı destek için  emeği geçen Ozanteks Tekstil yöneticilerine teşekkür ettiklerini ve öğrencilerin yeni kitaplarla çok mutlu olduklarını belirtti. Görme engellilerin yaşamında Braille kitapların çok önemli bir yeri olduğunu belirten Çiçek ve Uluğ, bu yardımlaşma ruhunun her zaman devam etmesini istediklerini dile getirdi. 

Haber Merkezi 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Denizli ve Urfa’da görme engelli öğrenciler için okul kütüphanelerine  kitap bağışı yapıldı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör