etiler poyrazoğlu otomotiv
21 Ağustos 2019 Çarşamba

Denizli ‘Pembe Şehir’ olacak

İl Sağlık Müdürlüğü ve Denizli İş Kadınları Birliği (DİKAB) işbirliğiyle başlatılan Pembe Şehir Projesi kapsamında  çalışmalar sürüyor. Son olarak  Gürsan Tekstil’de çalışan 45 kadın kanser hakkında bilgilendirildi.

27-03-2019 11:49

İl Sağlık Müdürlüğü kanser tarama ve eğitim çalışmalarını sürdürüyor. Denizli İş Kadıları Birliği (DİKAB) ile birlikte yürütülen ‘Pembe Şehir Projesi’ kapsamında Gürsan Tekstil’de çalışan kadınlar kanser hakkında eğitimden geçirildi. İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Berna Öztürk’ün katılımı ile Pamukkale İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Ayşe Erdoğan tarafından yapılan bilgilendirmede ulusal kanser taramaları, meme ve serviks kanserinden korunma yolları ve kendi kendine meme muayenesi anlatılarak kanserde erken tanının önemine dikkat çekildi ve kadınlara tarama planlaması yapıldı. Dr. Erdoğan, “Hayata pozitif bakmanın ve kendini sevmenin hastalıklar ile özellikle de kanserle mücadele de büyük etkisi olduğunu vurgulayarak “Kişi önce kendini, sonra hayatı ve hayatındakileri sevmeli” diye konuştu.

43 bin kadın taramadan geçirildi

İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Berna Öztürk, kanserden korunmanın ve tedavi olmanın mümkün olduğunu, bu konuda toplum, birey ve sağlık çalışanların hepsinin sorumlulukları olduğunu söyledi. Öztürk: “Kansere karşı verilen mücadelede erken tanı büyük önem taşımaktadır. Erken tanı için rutin kanser taramalarının aksatılmadan yaptırılması gerekmektedir. İşte bu sebeple Denizli İl Sağlık Müdürlüğü olarak ‘taranmadık kadın bırakmayacağız’ diyerek 2018 yılının son aylarında başlattığımız Pembe Şehir Projesi ile hızlı bir yol kat ettik. 29 Eylül’de 10 Amazon söyleşi ile start verdiğimiz projemizi, Ekim ayı meme kanseri farkındalık ayı kapsamında eğitimlerle halka ulaşmaya çalıştık” dedi. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Denizli ‘Pembe Şehir’ olacak
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör