poyrazoğlu otomotiv etiler

Denizli’nin gururu oldular

Ticaret Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Sosyal Kooperatifçilik Tanıtım, Eğitim, Geliştirme ve Uygulama Projesi’ kapsamında, ‘Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni’ İzmir’e geldi. Etkinliklerin İzmir ayağında düzenlenen Hackathon Yarışması’nda, Denizlili minik girişimciler Özel Jüri Ödülü kazandı.

15-10-2018 11:09

Eğitim ve Tanıtım Treni’nin İzmir ayağında düzenlenen Hackathon Yarışması’nda Türkiye’nin dört bir yerinden yüzlerce geliştirici ve girişimci bir araya geldi. ‘Sosyal Kooperatif Hackathon’ adıyla düzenlenen inovasyon yarışması ile potansiyel girişimciler ödüllendirmeye devam edildi. 

Yarışmaya Türkiye’nin dört bir yanından mühendis, yönetici gibi çeşitli meslek gruplarında görev yapan girişimciler katıldı. İki gün boyunca süren etkinlik, Sosyal Kooperatifçilik’te öne çıkan ‘Başka Bir Okul Mümkün (BBOM)’, ‘Genç İşi Kooperatifi’, ‘İhtiyaç Haritası’nın temsilcilerinin sunumları ve İş Modelleme Eğitimi ile başladı.

Sosyal Kooperatif planı ve sonrasında sunum için katılımcılar kolları sıvadı. Yaş ortalamasının 27 olduğu yarışmada, en genç ekip olan 13 yaşlarında ve özel bir kolejde öğrenim gören Denizlili katılımcılar Alper Arda İpek ve Alperen Cebe yarışmanın en dikkat çeken iki ismi oldu.

48 saatin sonunda mülteciler için iş fırsatı sağlamayı planladıkları dijital kooperatif fikrinin bağımsız jüriye sunumunu yapan minik girişimciler büyük beğeni aldı ve sunumlarının sonunda alkış yağmuruna tutuldu. Yarışmanın sonunda minik girişimciler Özel Jüri Ödülü’nü alarak Denizli’nin gururu oldu.

Sosyal Kooperatif Hackathon’unun kendileri için büyük bir tecrübe olduğu belirten Alperen Cebe, “Uzun zamandır böyle bir yarışmaya katılmak istiyorduk. Habitat’ın da bununla ilgili haberini gördük ve okulumuzun desteği ile yarışmaya gittik. Verilen seminerlerden bir sürü şey öğrendim. Her şeyden önce bu yarışma büyük bir tecrübe oldu. Büyük yaştaki insanlarla yarışmanın heyecanını tatmış oldum. Mültecilere yönelik çok güzel bir kooperatif planı yaptık ve özel jüri ödülünü almayı başardık. Bu başarıdan dolayı çok mutluyum.” İleride bilim insanı olmak istediği belirten Cebe, “İnsanlar için yararlı çalışmalar yaparak onların hayatına katkıda bulunmak istiyorum” dedi. 

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Denizli’nin gururu oldular
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör