poyrazoğlu otomotiv etiler

Denizli'nin gürültü haritası oluşturulacak

Denizli’nin daha sağlıklı ve yaşanabilir bir kent olması için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi kentin stratejik gürültü haritalarının hazırlanması çalışmalarına başladı.

14-07-2018 12:48
" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

Denizli’nin yaşam kalitesinin daha da yükseltilmesi amacıyla halk sağlığını doğrudan etkileyen sorunların ortadan kaldırılmasına yönelik yatırımlar yapan Büyükşehir Belediyesi, kentin stratejik gürültü haritalarının hazırlanması çalışmalarına başladı. Türkiye’nin ‘En Çevreci Belediyesi’ unvanına sahip Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonuyla insan sağlığını tehdit eden çevresel gürültü kirliliğinin azaltılması için saha çalışmalarını yaparak bir yol haritası çiziyor.

Gürültü ölçümleri yapılıyor

 “Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği" kapsamında kent genelinde çevresel gürültünün önlenmesi amacıyla endüstriyel tesislerde, eğlence yerlerinde ve karayollarında çevresel gürültü ölçümleri yapılıyor. Sayısal veri tabanının hazırlandığı bu çalışmalardan sonra veriler gürültü yazılımına entegre edilerek şehrin gürültü haritaları oluşturulacak. 

Eylem planı hazırlanıyor

Çevre düzeni planları ve imar planlarının hazırlanması aşamasında, çevresel gürültü haritaları göz önünde bulundurularak ileride oluşabilecek gürültü problemlerini önlemeyi amaçlayan Büyükşehir Belediyesi çevresel gürültünün azaltılması da dahil olmak üzere gürültü ile ilgili tüm konuların değerlendirilmesi, yönetimi ve azaltılmasının planlanmasını kapsayan eylem planı hazırlayacak.  

Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Denizli'nin gürültü haritası oluşturulacak
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör