poyrazoğlu otomotiv etiler

Denizli’nin Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Buluştu

Pamukkale Üniversitesi, Pamukkale Teknokent Yönetici A.Ş ve Denizli KÜSİ il Temsilcisi iş birliğiyle  Denizli Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Buluşuyor  etkinliği düzenlendi. Etkinlikte firma temsilcilerine Endüstri 4.0 anlatıldı. 

28-11-2019 15:34

Pamukkale Üniversitesi Turizm Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğine, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sefa Gökalp, KOSGEB Denizli İl Müdürü Aziz Acar, GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, Denizli’de faaliyet gösteren Ar-Ge Tasarım Merkezleri, firmalar, sanayiciler, öğrenciler ve bilim insanlarının da bulunduğu yaklaşık 150 kişi katıldı.

Sinerji ve iletişim kanallarının genişletilmesi, iş birliği fırsatlarının oluşturulması, akademisyen ve sanayicilerin tanışması ile üniversite sanayi iş birliğinin artırılması için düzenlenen etkinlikte açılış konuşmasını yapan, Denizli Kamu-Üniversite-Sanayi İş Birliği (KÜSİ) İl Temsilcisi Doç. Dr. Mehmet Orhan, “Geçmişte bilginin ne olduğu idrak edilmeye çalışılırken artık, İnsanlık bilgiyi üretiyor, yayıyor ve hatta işliyor. Çağımız; bilginin vücut bulduğu, detaylandırılmış ürünlerin geliştirildiği bir çağ ve bu çağın kaçınılmaz gerçeği ise bilgi sahibi olan herkesin etkileşimde bulunarak üretmesidir. İşte bu nedenle bilgiye ve tecrübeye sahip sanayicilerin, bilim insanlarının etkileşimde bulunacağı bir ortam hazırlamak istedik” dedi.

Pamukkale Teknokent Yönetici A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı İlhan Küçükkaplan, Pamukkale Teknokent’i anlatan bir sunum gerçekleştirdi. yapılan programın Ar-Ge ve bilimsel çalışmaların artırılmasına büyük katkı sağlayacağını dile getirdi. Konuşmaların ardından operatör firmasının teknoloji tedarik zinciri çözümler yöneticisi Muharrem Gökçe Sezgin tedarik zincirinde bilgi teknolojilerinin önemini, teknoloji devrimleri ve endüstri 4.0 sonrasında envanter ve satın alma süreçlerinin nasıl dijitalleşerek değiştiğini ve firma olarak yeni çağa nasıl uyum sağladıklarına dair katılımcılara bilgi verdi. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Denizli’nin Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Buluştu
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör