poyrazoğlu otomotiv
23 Mayıs 2019 Perşembe

Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu, ihracat rakamlarını açıkladı

Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu, Denizli’nin kasım ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Memişoğlu, Denizli’nin Türkiye İhracatçılar Meclisi rakamlarına göre kasım ihracatının 301 milyon olarak gerçekleştiğini, DENİB olarak rekor kırdıklarını söyledi. 

03-12-2018 11:03

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin açıkladığı rakamlara göre Türkiye’nin ihracatının rekorlara devam ettiğini belirten DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu,  “Yüzde 9,5 artışla 15,5 milyar USD olarak gerçekleşen ülkemizin kasım ayı ihracatıyla, tüm zamanların en yüksek kasım ayı ihracat değerine ulaşıldı. Ocak-Kasım döneminde ise, ülkemiz ihracatı yüzde 7,7 arttı ve 154,2 milyar USD oldu. 12 aylık toplam ihracatımızı ele aldığımızda, 168 milyar USD’yi geride bıraktığımızı söyleyebiliriz. Yıl sonunda gerçekleştireceğimiz toplam ihracatla  hem hedeflerimizi geride bırakacağız hem de Cumhuriyet tarihimizin en yüksek ihracat rakamına güçlü bir şekilde ulaşmış olacağız” dedi. 

Memişoğlu, Denizli İhracatçılar Birliği üyelerince kasım ayında gerçekleştirilen ve yüzde 2,3 artışla 235 milyon USD’yi aşan ihracatın kuruldukları  günden bu yana ulaşılan  en yüksek aylık ihracat olarak kayıtlara geçtiğini söyledi. Memişoğlu, “DENİB olarak  Ocak-Kasım dönemi ihracatımız da yüzde 4,9 artarak 2 milyar 355 milyon USD oldu ve artış trendini sürdürdü. TİM tarafından açıklanan Denizli ihracat rakamlarında da aylık bazda 300 milyon USD’yi geçmenin sevincini yaşıyoruz. Kasım ayında yüzde 1,2 artarak 301,1 milyon USD olan Denizli ihracatı, yılın ilk 11 ayında ise yüzde 11,9 yükselişle 3 milyar 109 milyon USD’ye ulaştı. Böylelikle, 2017 yılının tamamında ulaştığımız toplam 3 milyar 067 milyon USD’lik ihracat rakamını da geride bırakmış olduk” diye konuştu. 

İhracat rakamlarının motive edici olduğunu vurgulayan Memişoğlu, rekorlar yılına Denizlili ihracatçılar olarak anlamlı katkılar sağlamanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu, ihracat rakamlarını açıkladı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör