poyrazoğlu otomotiv etiler

Denizli, ev tekstilinde gücünü göstermeye devam ediyor

Ekonomi Bakanlığı'nın destekleri ile Denizli İhracatçılar Birliği'nin koordinatörlüğünde yürütülmekte olan Denizli Ev Tekstili Yurt Dışı Pazarlama Takımı I-II Ur-Ge Projeleri faaliyetlerine yoğun bir şekilde devam ediyor.

11-05-2018 17:26

Geçtiğimiz dönemlerde yurt dışında birçok faaliyet gerçekleştiren, dünyanın çeşitli ülkelerinde en prestijli fuarlara ve hedef ülkelerde yapılan ikili görüşmelere katılım sağlayarak Denizli ev tekstili sektörünün tanıtılmasına katkıda bulunan Denizli İhracatçılar Birliği URGE Projesi kapsamında Kuzey Avrupa Ülkeleri ve Batı Avrupa Alım Heyeti’ni ağırladı.

Dedeman Park Otel'de İsveç, Finlandiya ve İzlanda’dan  gelen 6 alıcı firma ile proje katılımcısı 12 firma; iki gün sonra ise Anemon Denizli’de Almanya, Avusturya, İspanya, İtalya, İngiltere, Polonya olmak üzere 6 farklı ülkeden gelen 8 farklı firma temsilcisi ile 11 proje katılımcısı firma ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen ikili görüşmelerin ardından yurtdışından gelen 14 firma temsilcisi proje katılımcısı firmaları yerlerinde ziyaret etti. Fabrika ve showroomlarını gezdiren Denizlili proje katılımcısı firmalar görüşmelerin oldukça verimli geçtiğini ifade etti.
Denizli İhracatçılar Birliği’ni ziyaret eden Kuzey Avrupa Alım Heyeti ve Batı Avrupa Alım Heyeti temsilcilerine DENİB Başkan Vekili İbrahim Uzunoğlu ve Komite Başkanları Ahmet Zora ve Osman Nuri Kes, Denizli  hakkında bilgiler verdi. Gerçekleştirilen ikili görüşmeler ve fabrika, showroom ziyaretlerinin alıcılar ve firmalar açısından oldukça olumlu geçtiği belirtilip,  kurulan ticari bağların önemine değinildi. Yapılan görüşmelerde, alıcıların Türkiye’yi beklediklerinin çok üzerinde buldukları iletilirken Türk havlusunun ve Türk ev tekstili ürünlerinin kalitesiyle Çin, Pakistan, Hindistan gibi  ülkelerden önde olduğu vurgulandı.

“Denizli gücünü göstermeye devam ediyor”
Alım heyeti faaliyetleri ile ilgili açıklamalarda bulunan DENİB Başkan Vekili İbrahim Uzunoğlu, Denizli’nin Türkiye’nin ev tekstili ihracatının yarısını tek başına gerçekleştirdiğini belirterek, “6 yıldır faaliyetlerine son derece başarılı bir şekilde devam eden, çok farklı kıtalarda ve 10'un üzerinde ülkede çeşitli faaliyetlere katılan Denizli Ev Tekstili Yurt Dışı Pazarlama Takımı Ur-Ge Projesi, 2 önemli alım heyetini daha ilimizde ağırladı.  Gerçekleştirilen Kuzey ve Batı Avrupa Alım Heyetleri kapsamında 9 farklı ülkeden gelen toplam 15 firma yetkilisi Denizlili firmalar ile hem  görüşme fırsatı buldu hem de fabrikalarda yerinde inceleme yapma şansına sahip oldu. Son derece verimli geçen dört günlük süreçte, Denizli İhracatçılar Birliği üye firmaları ile birlikte Denizli ev tekstili sektörünü tanıttı. Denizli ev tekstili sektöründeki gücünü göstermeye devam ediyor” dedi. 
Haber Merkezi


 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Denizli, ev tekstilinde gücünü göstermeye devam ediyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör