poyrazoğlu otomotiv
22 Mayıs 2019 Çarşamba

Denizli’den listeye 8 firma girdi

Turkishtime tarafından hazırlanan “Ar-Ge 250, Türkiye’nin en çok Ar-Ge harcaması yapan şirketleri” araştırmasının 2017 yılı sonuçları açıklandı. Listeye Denizli’den 8 firma girmeyi başardı. Araştırma ve geliştirmede Denizli’nin amiral gemisi ise Kocaer Haddecilik oldu.

06-12-2018 16:57

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Turkishtime tarafından hazırlanan ‘Ar-Ge 250, Türkiye’nin en çok Ar-Ge harcaması yapan şirketleri’ araştırmasının 2017 yılı sonuçlarını değerlendirdi. Türkiye’nin en çok Ar-Ge harcaması yapan şirketinin, 1 milyar 674 milyon lira ile ASELSAN olduğunu belirten Keçeci, “ASELSAN, 2017’de cirosunun yüzde 31’ini Ar-Ge’ye ayırmış. Bu araştırmaya göre listede Denizli’den 8 firma yer alıyor” dedi.

Listeye Denizli’den 8 firmanın girdiğini belirten Keçeci, “Listenin 46. sırasında yer alan Kocaer Haddecilik 2017 yılında 17.827.503 lira Ar-Ge harcaması yapmış. Kocaer’in Ar-Ge personel sayısı 33 ve 2018 yılı için Ar-Ge harcaması için planlanan bütçesi ise 15 milyon lira olarak açıklandı” dedi. Keçeci, Denizli’nin en çok Ar-Ge harcaması yapan firmaların sırasıyla Menderes Tekstil, Ozanteks Tekstil, Pamukkale Kablo, Elsan Elektrik, Gamateks Tekstil, Nexans ve Erikoğlu Emaye Bakır olduğunu belirtti. 

Keçeci, “Ar-Ge 250’nin üst sıralarına geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da savunma ve havacılık, beyaz eşya ve otomotiv sektörlerinin damga vurduklarını görüyoruz. Ar-Ge merkezlerinde 1300 Ar-Ge personelinin görev yapması da sevindirici bir durum. Önümüzdeki yıllarda bu rakamın daha fazla olmasını ümit ediyoruz. Denizli’den 8 firmamızın bu listede yer alması ayrı bir gurur kaynağı. Bu demek oluyor ki Denizli sanayicisi Ar-Ge’ye önem veriyor ve sanayimiz gelecek vadediyor” dedi.Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Denizli’den listeye 8 firma girdi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör