etiler poyrazoğlu otomotiv
16 Eylül 2019 Pazartesi

Denizli’de beş ayda 4 bin 745 bağışla ilk sırada yer aldı

 İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organ bağış sayılarını arttırmak için hayata geçirilen Her Bağış Yeni Bir Hayat Projesine Denizli halkı duyarsız kalmadı. Bu yılın  Ocak – Mayıs döneminde 4 bin 745 kişi organ bağışında bulunarak Türkiye’de bu dönemde en çok bağış yapılan il olma başarısının elde edilmesini sağladı.

11-06-2019 18:04

Organ bağış sayılarını arttırmak için İl Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılan Her Bağış Yeni Bir Hayat Projesi’ne Denizli halkı yoğun ilgi gösterdi. Proje kapsamında il merkezi ve ilçelerde kamu kurumlarında, pazaryerlerinde, okullarda, alışveriş merkezlerinde organ bağış stantları açılarak eğitimler verildi. Yapılan bu çalışmalar sonunda mart ayında 1161, nisanda 1413,  mayısta ise 2 bin 81 kişi organ bağışında bulundu. Ocak – Mayıs döneminde 4 bin 745 kişi organ bağışında bulunarak Türkiye’de Denizli en çok organ bağışı yapan il konumuna geldi. 

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk organ bağışına duyarsız kalmayan Denizli halkına teşekkür ederek; “ Ülkemizde organ bekleyen binlerce vatandaşımıza karşı organ bağış sayılarının düşük olması dolayısıyla mart ayı itibariyle Her Bağış Yeni Bir Hayat Projesine başlamaya karar verdik. Hayırseverliği ve duyarlılığıyla her zaman Türkiye’ye örnek olan Denizli halkı projeye başlamamızda bizi cesaretlendirdi. Elde ettiğimiz rakamlara baktığımızda da yanılmadığımızı görmüş olduk.4 bin 745 kişi organ bağışında bulunarak Denizli’yi 2019 yılında Türkiye birincisi yaptı. Bağışta bulunan vatandaşlarımıza ve organ bağışını sahada anlatan tüm ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Denizli’de beş ayda 4 bin 745 bağışla ilk sırada yer aldı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör