alican sürücü kursu poyrazoğlu otomotiv
25 Haziran 2018 Pazartesi

Denizli’de 2 çiftçiye 74 keçi verildi

Denizli’nin Tavas ve Çameli ilçesinde Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 2 genç çiftçiye 35’er keçi ve 2’şer adet teke olmak üzere toplam 74 keçi verildi.

25-09-2017 17:56

Denizli’de Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca uygulanan ‘Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi’ programı çerçevesinde 
Tavas ve Çameli İlçelerinde 2 genç çiftçiye kişi başına 35’er keçi ve 2’şer adet teke olmak üzere toplam 74 küçükbaş/keçi dağıtımı gerçekleştirildi. 210 adet proje dâhilinde 6 milyon 300 bin TL destek verilecek, hak sahibi olan 39 genç çiftçiye bin 443 adet koyun, büyükbaş hayvancılık projesinden hak sahibi olan 117 genç çiftçiye 702 adet büyükbaş sığır dağıtımı da belirlenen takvime göre dağıtılacak. 

Tavas İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirilen dağıtım töreninde açıklamada bulunan Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Yılmaz Erkaya, projenin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçi girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve genç kırsal nüfusunun istihdamına katkı sağlanması amacıyla hayata geçirildiğini söyledi. 

256 genç çiftçiye daha hayvan verilecek 

Proje kapsamında uygulanacak diğer destekler hakkında bilgi veren İl Müdür Vekili Yılmaz Erkaya “İlimizde 210 adet proje dâhilinde 6 milyon 300 bin TL destek verileceğini, hak sahibi olan 39 genç çiftçimize bin 443 adet koyun, büyükbaş hayvancılık projesinden hak sahibi olan 117 genç çiftçimize 702 adet büyükbaş sığır dağıtımını önümüzdeki Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünün dağıtım planı çerçevesinde teslimatlarını gerçekleştireceğiz” dedi. Konuşmanın ardından kura ile hak sahiplerine küçükbaş hayvanları/keçileri teslim edildi.  

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Denizli’de 2 çiftçiye 74 keçi verildi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör